Trabzonspor – Fenerbahçe maçındaki olayları dünya basını nasıl gördü?

Trabzonspor – Fenerbahçe maçının ardından taraftarların Fenerbahçeli futbolculara saldırması dünya basınında gündem oldu. Dış basın olayı; Türkiye’de inanılmaz sahneler, Bu ne ilk ne de son olacak, Batshuayi’den taraftara dönen tekme başlıklarıyla gördü.

Marca (İspanya): Bu ne ilk ne de son olacak.
Türk futbolundan bir kez daha üzücü görüntüler geliyor Fenerbahçeli futbolcular gergin ve sert geçen bir maçın ardından Trabzonspor karşısında alınan galibiyeti kutladı. Birkaç radikal onlara saldırmak için sahaya atladı ve futbolcular tekme ve yumruklarla karşılık verdi.

Bild (Almanya): Türkiye Birinci Ligi’nde inanılmaz sahneler! Fenerbahçe’nin Trabzonspor karşısında aldığı 3-2’lik galibiyetin ardından maçın bitiş düdüğüyle birlikte ortalık karıştı. Yüzlerce Trabzonspor taraftarı sahaya girdi ve Fenerbahçeli oyunculara saldırdı! Eski BVB forveti Michy Batshuayi kung-fu stiliyle bir taraftara göğüs hizasında tekme bile attı!

Mundo Deportivo (İspanya): Fenerbahçeli futbolcular sahanın ortasında galibiyeti kutlarken Trabzonsporlu futbolcular sahaya atladı ve onlara vurmaya başladı. Ne yazık ki bu son olmayacak.

Sezon başında bir hakemin sahaya girip hakeme saldırmasıyla şampiyonluk zaten askıya alınmıştı ve şimdi işler bir adım daha ileri gitti. Fenerbahçeli oyuncular sahanın ortasında zaferi kutlarken, Trabzonsporlu taraftarlar tüm güvenliği aşarak onların peşinden gitmeye karar verdi ve acımasız bir meydan savaşı yaşandı. Bazıları soyunma odasına girmeyi başardı ancak diğerlerinin kendilerini savunmaktan başka çaresi yoktu.

Trabzonspor karşısında aldıkları galibiyetin ardından Fenerbahçeli oyuncular saha ortasında kutlama yaptı. Ev sahibi taraftarların istilası başladı ve her şey oyuncularla talihsiz bir meydan savaşıyla sona erdi.

Sport (İspanya): Fenerbahçeli oyuncular ve taraftarlar Türkiye’de sahada kavga etti ve birbirlerini yumrukladı. Maçın bitiş düdüğünün ardından sahada zaferlerini kutlayan Fenerbahçeli futbolcular Trabzonsporlu taraftarların saldırısına uğradı.

Mirror (İngiltere): Trabzonspor taraftarlarının sahayı basmasının ardından Fenerbahçeli oyuncular tünele koştu.

Sky Sports (Almanya): Skandal! Türk taraftarlar sahaya hücum edip oyunculara saldırdı.

BBC (İngiltere): Trabzonsporlu taraftarlar, mağlubiyetin ardından Fenerbahçeli futbolculara saldırdı.

The Sune (İngiltere): Chelsea’nin eski futbolcusu Michy Batshuayi taraftara dönerek tekme attı.Kaotik maçta yüzlerce taraftar, Fenerbahçe takımına saldırmak için sahaya girdi. Başka bir tanıdık isim Bright Osayi-Samuel sahaya giren bir kişişi yere serdi.

Tuttosport (İtalya): Türkiye’de Fenerbahçelilere saldırı saçmalığı.
Ne oldu? Türkiye Ligi’nde inanılmaz şiddet sahneleri. Trabzonspor taraftarlarının saha ortasında futbolculara saldırısı.

La Gazzetta (İtalya): Batshuayi’den Trabzonspor-Fenerbahçe maçı sonrası taraftara dönen tekme.

L’Équipe (Fransa): Trabzon’da Fenerbahçe galibiyetinin ardından kaos ortamı.

Kicker (Almanya): Trabzonspor taraftarları sahaya hücum edip, Fenerbahçe oyuncularına saldırdı. Geçmişte Türk futbolu benzer olaylarla olumsuz manşetlere çıkmıştı. Geçen aralıkta oynanan başka bir maçta Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca, bu maçın hakemi Halil Umut Meler’e saldırmıştı. Koca’ya ömür boyu men cezası verilirken, yaşananlar üzerine Süper Lig’e ara v

Oksijen