Şenol Güneş’ten Bahçeli’ye yanıt

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, tribünlerin hükümeti istifaya davet etmesinin ardından maçların seyircisiz oynanmasını isteyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sözlerine, “Her görüşte suçlama, aşağılama, yok etmeden sıyrılmamız lazım. Hepimizin bir araya gelmesi gerek. Bazı kelimeler anlamını kaybetti. Umarım buna dönüş olur” dedi.

Spor Toto Süper Lig 14. hafta erteleme maçında Fraport TAV Antalyaspor ile 0-0 berabere kalan Beşiktaş’ta teknik direktör Şenol Güneş, karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe ve Beşiktaş tribünlerinin hükümeti istifaya davet etmesinin ardından tribünleri hedef alan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin maçların seyircisiz oynanması çağrısına ilişkin bir soruya yanıt veren Şenol Güneş, “Kavgayı hiç doğru bulmuyorum. Daha fazla el ele vermek gerekir. Bunların hepsi tartışılmalıydı. Maçların oynanması ya da seyircisiz oynanması… Şu anda bir şeyler söyleyerek gündemi değiştirmek istemiyorum. Konuşulacak konulardır” dedi.

Güneş, şöyle devam etti: “Her görüşte suçlama, aşağılama, yok etmeden sıyrılmamız lazım. Hepimizin bir araya gelmesi gerek. Bazı kelimeler anlamını kaybetti. Umarım buna dönüş olur. Ülke olarak kendi düşmanımızı yaratmadan bunları bertaraf edebiliriz.”

Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiğini anlatan Şenol Güneş, şu görüşleri paylaştı:

“Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Acımız büyük. Ama iyi de bir şeyler gördük. Tek yürek olan bir Türkiye var. Çaresizlik gibi görünen dönemde bu olayı unutturmadan geleceğe adım atmak gerekiyor. Başından beri herkes duyarlı. Hayat bize bir ders verdi. Büyük bir acı yaşadık. Bir sınav yaşıyoruz. Bunların etkisi uzun süre devam edecek. Ayakta kalmak gerekiyor. Alınan her karar tartışılabilir. Bu gölgede oynanan maçlar var. Hayattan çekilmek de sıkıntı olabilir. Depremde yaşanan felaketi paylaşmak için taraftarlar stada geldi. Oyun içinde acılar unutulurdu. Alacağımız sonuçla bunu daha iyi hale getirebilirdik.”