Reha Erdem’in yeni filmi, dünya prömiyerini Varşova Film Festivali’nde yapacak

Venedik Film Festivali’nin jüri özel ödüllü yönetmeni Reha Erdem’in yeni filmi “Neandria”, dünya prömiyerini 6-15 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek 39. Varşova Film Festivali’nde yapacak.

Bir ekolojik olarak sürdürülebilir film yapım girişimi olan “Neandria”, antik kentin yakınlarındaki yoksul bir köyde, annesiyle birlikte yaşayan ve atletizm yarışlarına hazırlanan Suna adlı bir genç kadını odağına alıyor. Köye yeni gelen İmam ile birlikte değişen hayatı da izleyen film; yarışma, avlanma ve kazanma hırsıyla hastalanmış bir dünyada sıkışmış gençlerin, çatlaklarda özgürlüğü ve aşkı arayan isyanlarını anlatıyor.

Neandria’nın başrolü olan Suna’yı filmde ilk sinema deneyimiyle Deniz İlhan canlandırırken; Ahmet Rıfat Şungar, Bülent Emin Yarar, İnci Nur Daşdemir, Nihal Yalçın, Izzy, Nur Fettahoğlu, Serkan Keskin, Gizem Katmer, Ayşegül Kopartan ve Tanıl Bora gibi oyuncular İlhan’a eşlik ediyor.

Filmin yardımcı yönetmenliğini Deniz Tortum, görüntü yönetmenliğini ise “Kaç Para Kaç”, “Korkuyorum Anne”, “Kosmos” gibi birçok Reha Erdem filminde de çalışan Florent Herry üstlendi.

“Neandria”nın Türkiye gösterim takviminin de yakında açıklanması bekleniyor.