“Nuri Bilge Ceylan: Bir Başka Yerde” sergisi İstanbul Modern’de gösterime başladı

İstanbul Modern’de yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın fotoğraflarından oluşan “Nuri Bilge Ceylan: Bir Başka Yerde” sergisi, sanatseverler için gösterime sunuldu.

Yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın ilk kez izleyiciyle buluşan fotoğraflarından oluşan “Nuri Bilge Ceylan: Bir Başka Yerde” sergisi ziyarete açıldı.

Konu ile ilgili yapılan açıklamaya göre, Ceylan’ın eserleri İstanbul Modern Fotoğraf Galerisi’nin açılış sergisinde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Sergide, sanatçının başta Türkiye olmak üzere Hindistan, Gürcistan, Çin, Fas ve Rusya gibi dünyanın farklı coğrafyalarında çektiği 22 büyük portreden oluşan seçkisi yer alıyor.

Serginin küratörlüğünü İstanbul Modern Fotoğraf Küratörü ve Bölüm Yöneticisi Demet Yıldız Dinçer üstlendi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İstanbul Modern Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı, yeni binadaki ilk sergide Ceylan’ın fotoğraflarına yer verilmesinin önemine işaret ederek, “Sinemada olduğu gibi, fotoğraf alanında da özgün çalışmalara imza atan Ceylan’ın, dünyanın farklı noktalarında çektiği fotoğraflarla bize kapılarını açtığı hayal dünyası, yeni binamızdaki fotoğraf galerimizin sanatseverlere sunacağı deneyime özel bir katkıda bulunacak” ifadelerini kullandı.