Netflix’in yeni komedi filmi tüm zamanların en kötüsü seçildi

Netflix’in yeni komedisi tüm zamanların en kötü komedi filmi seçildi. 

Netflix kullanıcıları, popüler oyuncu kadrosuna rağmen “Hayatımın En İyi Noel Tatili’ni (Best Christmas Ever)”i tüm zamanların en kötü Noel filmi olarak nitelendirdi. ve filmi eleştiri yağmuruna tuttu.

Mary Lambert’ın yönettiği film, eleştiri derleme sitesi Rotten Tomatoes’da sinema yazarlarının değerlendirmeleriyle 100 üzerinden ancak 41 puan alabildi.

“Neredeyse film bile değil”

Benjamin Lee, filmle ilgili sert bir eleştiri kaleme aldı ve şunları söyledi: “80 dakikadan kısa süren film, neredeyse bir film bile değil, daha çok sahne olarak tanımlanabilecek kadar uzun sürmeyen parçaların uzun bir montajı.”

Netflix, 16 Kasım’da gösterime giren filmin konusunu kısaca şöyle özetliyor:

Kaderin bir cilvesi Charlotte ve Jackie’nin ailelerini Noel için bir araya getirince Charlotte eski arkadaşının kusursuz görünen hayatının gerçek olamayacağını kanıtlamaya koyulur.

10 yaş üzeri izleyici kitlesine uygun olduğu ifade edilen filmin başrollerinde Heather Graham, Brandy Norwood ve Jason Biggs yer yer alıyor.

“Netflix’teki en kötü film”

Filmden yakınmak için sosyal medyaya akın edenlerden biri şöyle yazdı: “Hayatımın En İyi Noel Tatili, şimdiye kadarki en kötü Noel filmi olabilir.”

Filmi beğenmeyen bir diğer izleyici de son derece sert yorumlarda bulundu: “Hayatımın En İyi Noel Tatili, Netflix’teki en kötü film.”

“Utanmalısınız”

Başka bir izleyici ise şöyle dedi: “Kaçının ya da daha iyisi gözlerinizi çıkarın. Bu, bir buçuk saat boyunca kendinizi bu israfa maruz bırakmaktan çok daha keyifli olur.”

Film hakkında yapılan bir diğer yorum ise “Netflix’in Hayatımın En İyi Noel Tatili, şimdiye kadar izlediğim en kötü film… Bunu gösterime soktuğunuz için utanmalısınız” oldu.

 

Independent Türkçe, Daily Mail, Rotten Tomatoes