Milyon Fest Fethiye de iptal edildi

Bu yıl 1-4 Eylül tarihleri arasında ikincisi düzenlenecek olan ve Türkiye’nin en büyük müzik festivalleri arasında yer alan Milyon Fest Fethiye, Muğla Valiliği tarafından iptal edildi.

Fethiye Belediyesi’nin destekleriyle 1-2-3-4 Eylül 2022 tarihleri arasında düzenlenecek olan Milyon Fest Fethiye, Muğla Valiliği tarafından iptal edildi. Milyon Fest Fethiye’ye bu sene 16 ünlü sanatçının katılımı planlanmıştı.

 

 

“İdari mahkemeye başvuracağız”

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Milyon Fest Fethiye’nin iptal edilmesine ilişkin “Bu yıl yine çok güzel projelerimiz vardı. Ama sabah valilikten aldığımız bir haberle üzüldük. Gençlerimizi İnlice Plajı’nda 16 sanatçıyla buluşturacağımız Milyon Fest, valilik tarafından iptal edildi. Gerekçesi yok. Biz idari mahkemeye başvuracağız. Kendine yakın insanların konserleri iptal edilmiyor. Ama Fethiye Belediyesi’nin İnlice Plajı’ndaki yapacağı konser iptal ediliyor. Bunu gençlerimizin takdirine sunuyorum” dedi.

 

Son 4 ayda 14 konser ve festival iptal edildi

Milyon Fest’in de iptal edilmesiyle birlikte son 4 ayda 14 konser ve festival iptal edildi. İptal edilen konser ve festivallerin listesi ise şu şekilde sıralanıyor: