Milli Eğitim Bakanı Tekin: 20 Bin Öğretmen Atanacak

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 20 bin öğretmen atamasının gerçekleştirileceğini ve başvuruların 20 Mayıs’ta başlayacağını duyurdu. Öğretmen atamalarında KPSS ve mülakat puanlarının her birinin eşit oranda, yüzde 50 etkili olacağı belirtildi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 20 bin öğretmenin atanacağını ve başvuruların 20 Mayıs’ta başlayacağını duyurdu.

Bakan Tekin, Bakanlık’ta gerçekleştirdiği basın açıklamasında, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile öğretmen atamalarına ilişkin bir çalışma yürüttüklerini ifade etti.

Tekin, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullara 20 bin öğretmenin atanacağını belirterek, başvuruların 20 Mayıs’ta başlayacağını açıkladı.

EN ÇOK ATAMA YAPILACAK 5 BRANŞ

Personel Genel müdürlüğümüz ile toplantılar sonrası ihtiyaçlar doğrultusunda en çok atama yapılan ilk 5 branş, 3 bin 263 sınıf öğretmenliği, 2 bin 499 Özel Eğitim Öğretmenliği, 1597 Rehber Öğretmenliği, 1594 Din kültür Eğitmenliği ve 968 İngilizce Öğretmenliği, böyle devam ediyor.

YÜZDE 50 KPSS, YÜZDE 50 MÜLAKAT PUANI

Aldığımız tedbirler çerçevesinde hakkının gelmediği bir süreç yaşanacak. Yüzde 50 KPSS, yüze 50 mülakat puanı ile olacak.

BAŞVURU TAKVİMİ 20 MAYIS’TA

20 Mayıs’ta başvuru takvimi açılacak.

Ekonomik parametreler açısından sıkıntılı bir dönemdeyken bize bu konuda destek olan kurumlarımıza ve Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı sunuyorum.

Bu vesileyle iyi niyetli bir biçimde tekliflerini ileten kişilere samimiyetle teşekkür ediyorum.

Her bir öneri ilgili genel müdürlüklerde titizlikle değerlendirilecek.

 

SÖZCÜ, HÜRRİYET

Etiketler
, , ,