Merve depremin yaralarını sporla sardı

Daha önce A Milli Kadın Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nda forma giyen ve 6 Şubat’ta meydana gelen depremden etkilenen 26 yaşındaki Merve Sezer, sporla yeniden hayata tutunmaya başladı.

Doğuştan Spina Bifida (ayrık ve açık omurga) hastalığı nedeniyle tekerlekli sandalyeyle hayatını sürdüren Merve Sezer, 18 yaşındayken öğretmeninin önerisiyle basketbola başladı.

Kısa sürede milli takımda forma giymeye başlayan Merve Sezer’in Gaziantep’te yaşadığı ev 6 Şubat’ta Kahramanmaraş/Pazarcık merkezli meydana gelen depremde hasar gördü.

Merve Sezer, depremin ardından Aksaray’a gelip yerleşti. Depremin acı izlerini silmek için ise yeniden basketbola başladı.

”Spora lise üçüncü sınıfta beden eğitimi öğretmenimin, bana Gaziantep’te engelsiz basket takımı olduğu söylemesi ve onun tavsiyesi üzerine başladım. Spora biraz geç başladım. Spor bana özgüven aşıladı ve şu anda antrenörlük sınavlarına hazırlanıyorum. Spor sayesinde bütün kötü alışkanlıkları pozitife çeviriyorsun. Benim tavsiyem hem okuyun, hem de spor yapın. Aksaray tam bir engelsiz spor kenti. Tüm engelli vatandaşlarımızın spora başlamasını tavsiye ediyorum. Spor bence her şeydir.”

A Milli Kadın Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Yardımcı Antrenörü Cengiz Çatal ise, “Merve bir önceki kampımıza sporcu olarak katılmıştı. Deprem bölgesinden geldi. Şu an da Aksaray’a yerleşti ve bireysel olarak spor yapıyor. Bunun yanında basketbola da devam ediyor. İyi antrenmanlarla tekrar milli takımdaki yerini alacağına inanıyorum” dedi.