Martin Scorsese’nin yeni filmi Ekim’de vizyonda girecek

Martin Scorsese’nin Leonardo DiCaprio ve Robert De Niro başrollü yeni filmi “Killers of the Flower Moon” 20 Ekim 2023’te Türkiye’de vizyona girecek.

Yönetmen Martin Scorsese’nin yeni filmi “Killers of the Flower Moon”un vizyon tarihi belli oldu. Leonardo DiCaprio ve Robert De Niro’nun başrollerinde yer aldığı film, ABD’de 6 Ekim’de sınırlı dağıtıma çıkacak. Türkiye’de ise 20 Ekim’de vizyona girecek.

Leonardo DiCaprio ve Robert De Niro’nun yanı sıra oyuncu kadrosunda Lily Gladstone, Jesse Plemons, John Lithgow, Brendan Fraser, Tantoo Cardinal, Cara Jade Myers, JaNae Collins, Jillian Dion gibi isimlerin yer aldığı film, 1920’lerde Oklahoma’da yaşadıkları bölgede petrol çıkmasıyla mensupları birer birer öldürülen Osage yerli halkını ve o dönem hâlâ iptidai hâlde olan FBI’ın bu dava için sürdürdüğü soruşturmayı konu ediniyor.

Box Office Türkiye’nin haberine göre, hakları 2020 yılında Apple TV+ tarafından alınan ve platform tarafından finanse edilen film, ABD’de Apple TV+ ile Paramount arasındaki işbirliği ışığında Paramount dağıtımcılığında gösterime girecek.