Kundura Sinema 70’lerin James Bond’larını gösteriyor

Kundura Sinema’nın Ekim ayında başlayan seçkisi “60 Yaşında: Bond, James Bond”, 70’lerden Bond filmleriyle Aralık’ta devam ediyor.

Seçki, Ian Fleming’in casus romanlarının meşhur kahramanı MI6 ajanı James Bond’un beyazperdedeki 60. yaşını kutluyor ve MGM Stüdyoları tarafından restore edilmiş kopyalarından Bond klasiklerini Türkiye’de ilk kez seyirciyle buluşturuyor. Cumartesi ve Pazar günleri Kundura Sinema’da izleyebileceğiniz seçkide, Sean Connery’nin son James Bond performanslarından “Diamonds Are Forever / Ölümsüz Elmaslar”ın (1971) yanı sıra, bir diğer unutulmaz Bond aktörü Roger Moore’un başrolünde olduğu dört film, serinin hayranlarına heyecanı bol dakikalar yaşatacak. Kaçıranlar için, “Dr. No” (1962) ve “From Russia with Love / Rusya’dan Sevgilerle” (1963) adlı Bond klasikleri de ay sonunda ikinci gösterimlerini yapıyor. Seçkide ayrıca, sinemamızın yaşayan efsanelerinden Göksel Arsoy’un ‘Yerli Bond’ Altın Çocuk’u canlandırdığı “Altın Çocuk Beyrut’ta” (1967), 18 Aralık’ta ücretsiz gösterilecek.

 

Kundura Sinema’nın “Restore Klasikler” programı kapsamında hazırladığı ve Ekim ayında ilk bölümü gösterilen seçkisi “60 Yaşında: Bond, James Bond”, 70’lerden Bond filmleriyle devam ediyor. Ian Fleming’in romanlarından uyarlanan ve 25 film ile sinema tarihinin en uzun soluklu serisini yaratmış James Bond’un perdedeki 60. yaşını kutlayan seçkideki tüm filmler, MGM Stüdyoları’nın özel restore ettiği kopyalarıyla Türkiye’de ilk kez gösterilecek.

Sean Connery’i James Bond rolünde izleyeceğimiz “Diamonds Are Forever / Ölümsüz Elmaslar” (1971) ile başlayacak Aralık gösterimleri, bir diğer unutulmaz Bond aktörü Roger Moore’un başrolünde olduğu “Live And Let Die / Yaşamak İçin Öldür” (1973), “The Man With The Golden Gun / Altın Tabancalı Adam” (1974), “The Spy Who Loved Me / Beni Seven Casus” (1977) ve “Moonraker / Ay Harekâtı” (1979) filmleriyle devam edecek. Ekim ayında kaçıranlar için, serinin başlangıcını da yapan “Dr. No” (1962) ve 60’lar İstanbul’unda aksiyon dolu bir yolculuğa çıkaracak “From Russia with Love / Rusya’dan Sevgilerle” (1963) adlı Bond klasikleri de yeniden seyirciyle buluşacak.

 

‘Yerli Bond’ Altın Çocuk da gösterilecek

Seçkide ayrıca, ‘Yerli Bond’ Altın Çocuk serisinin ikinci filmi “Altın Çocuk Beyrut’ta” (1967), 18 Aralık’ta ücretsiz gösterilecek. Sinemamızın yaşayan efsanelerinden Göksel Arsoy’un Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) Altın Çocuk kod adlı ajanını canlandırdığı film, İstanbul-Beyrut hattında uyuşturucu ticareti yürüten bir suç örgütünü durdurmaya çalışan kahramanımızın maceralarını konu alıyor.

 

Detaylı bilgiye Beykoz Kundura’nın internet sitesinden ulaşabilirsiniz.