Kozlu Müzik Festivali iptal ettirildi

İptal edilen festivaller arasında Kozlu Müzik Festivali de yerini aldı. Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde 28-31 Temmuz tarihleri arasında bu yıl ikincisi düzenlenecek müzik festivali ilçe kaymakamlığı tarafından iptal edildi.

Manga’dan Emre Aydın’a, Pinhani’den İlkay Akkaya’ya, Ogün Sanlısoy’dan Niyazi Koyuncu’ya ve No Land’e kadar birçok sanatçı ve grubu hayranlarıyla buluşturmaya hazırlanan festivalin iptal edildiği duyuruldu.

 

Festival tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“Değerli katılımcılarımız;

Bu yıl ikincisini düzenlemek üzere büyük özveri ile uzun süredir çalışmalarını sürdürdüğümüz ve siz değerli müzikseverlerin yoğun ilgi gösterdiği Kozlu Müzik festivali etkinliğimizi, festival ruhuna uygun bir şekilde yapamayacağımız için, ilan ettiğimiz 28-31 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştiremeyeceğimizi üzülerek bildiriyoruz.

Biletlerinizi almış olduğunuz kanal üzerinden iade edebilir yada 4-5-6-7 Ağustosta Sinop’ta gerçekleştireceğimiz KuzeyFest etkinliğimizde kullanabilirsiniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.”

 

Belediye yetkilileri iptal kararını doğrularken nedenine ilişkin açıklamanın daha sonra yapılacağı belirtildi.

 

Kozlu ilçesinde ilk kez geçen sene düzenlenen Kozlu Müzik Festivali, bu sene de Manga, Emre Aydın, Pinhani, Sagopa Kajmer, No Land, Hayko Cepkin, Niyazi Koyuncu gibi birçok sanatçıyı hayranlarıyla buluşturmaya hazırlanıyordu.

 

Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, festivalin “alkol” gerekçesiyle hedef alınmasıyla ilgili gazetecilerin sorusu üzerine şu ifadeleri kullanmıştı: “Sosyal toplumu rahatsız eden bir durum olmadığı sürece bir şey olmaz. Adı geçen firmalar bu memlekette yüzlerce kişi çalıştırıyorlar. Sigortasını ve vergisini ödüyorlar. Bizim kimsenin yaşam tarzına karışmaya hakkımız yok. Özgür bir ülkede yaşıyoruz.”