Bu hafta vizyonda neler var?

Türkiye sinema salonlarında bu hafta 4’ü yerli olmak üzere 7 film vizyona girdi.

Vizyona giren filmler:

Kahraman

Asghar Farhadi’nin yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği Kahraman,  borçları nedeniyle hapse atılan bir adamın hikayesini konu ediniyor. Filmin oyuncu kadrosunda Amir Jadidi, Mohsen Tanabandeh, Fereshteh Sadre Orafaee, Sarina Farhadi gibi isimler yer alıyor.

Canım Dayım

Otistik bir birey olan Adem ile küçük kız yeğeni Melek’in hikayesini konu edinen Canım Dayım filminin yönetmenliğini ve senaristliğini Fuat Yılmaz’ın üstleniyor. Yurt içinde ve uluslararası birçok festivalde gösterilen film, konusuyla otizm farkındalığına dikkati çekmeye çalışıyor.

Licorice Pizza

Usta sinemacı Paul Thomas Anderson imzalı Licorice Pizza filmi, 1970’li yıllarda San Fernando Valley’de başarılı bir genç oyuncu olan lise öğrencisi Gary ile kendisinden yaşça büyük olan ilk aşkı Alana’nın etrafında gelişen olayları anlatıyor. Filmde ayrıca Leonardo DiCaprio’nun babası George DiCaprio, kısa rolüyle ilk oyunculuk deneyimini yaşadı.

The King’s Man: Başlangıç

Film, dünyayı tehdit eden bir kötücül gücü etkisiz hale getirmeye çalışan bir adamın hikayesini konu ediniyor. Tüm zamanların en kötü suçluları ve tiranları ortak bir amaç doğrultusunda bir araya gelir. Milyonları yok etmeyi amaçlayan tiranlar ve suçlular, büyük bir savaş hazırlığına başlar. İnsanlığı, karşı karşıya olduğu büyük tehlikeden kurtarmak için harekete geçen bir adam, zamana karşı yarışmak zorundadır.

Nalan

Fatih Mutlu’nun yönetmen koltuğuna oturduğu Nalan filmi, bu hafta komedi türündeki filmler arasında yerini alarak seyircileri bekliyor. Açelya Topaloğlu ile Sergen Deveci’nin başrolleri paylaştığı film, yoğun bir ilgiyle takip edilen sabah programlarına, yaşadığı bir kaza sonucu 2 yıl aradan sonra geri dönen Nalan’ın hikayesini anlatıyor.

Hürkuş Kayıp Elmas

Kayıp Elmas filminde, usta bir pilot olan büyük babasının mirası, özel bir uçak olan Hürkuş’u aramaya koyulan genç Aslan’ın macerası minik seyircilerin beğenisine sunuluyor. İlk uçuşunu 2013 yılında gerçekleştiren Hürkuş’un yer aldığı sahnelerde TUSAŞ mühendislerinin teknik danışmanlık desteği verdiği animasyonla, okul çağındaki çocuklara havacılığı sevdirmek ve onları gelişen milli teknoloji hakkında bilgilendirmek hedefleniyor.

Lübbey’in Laneti

Haftanın tek korku türündeki filmi Lübbey’in Laneti, hayalet köy olarak anılan Lübbey Köyü’nün lanetini bitirmeye çalışan Dilek’in hikayesini anlatıyor. Metin Yücel’in yönetmenliğini üstlendiği filmde, Firengiz Orucova, Metin Yücel, Tevfik İnceoğlu, Melda Yazgı ve Seda Canpolat oynuyor.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir