Çevik: Yeni çıkan kitapları hakkıyla takip edemiyoruz

-Kırmızı Kedi Yayınevi Yayın Koordinatörü Çağlayan Çevik, İstanbul Arel Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı öğrencileri ile gerçekleştirilen “A’dan B‘ye Editörlük” söyleyişinde çarpıcı açıklamalarda bulundu. Çevik, “Mesleki yoğunluk nedeniyle, yeni çıkan kitapları hakkıyla takip edemiyorsun” dedi.

 HABER – FOTOĞRAF: Gizem Tarçınoğlu*

İstanbul Arel Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı öğrencileri Kırmızı Kedi Yayınevi Yayın Koordinatörü Çağlayan Çevik’le yapılan söyleyişide biraya geldi.

Tepekent Kemal Gözükara Yerleşkesi Aziz Sancar Amfi Fuayesi’nde düzenlenen “A’dan B‘ye Editörlük” adlı etkinlikte konuşan Çevik, “editörlük” mesleğinin çok canlı ve değişime açık olduğuna vurgu yaparak, mesleğe adım atan bir kişi için sonu görmenin zor olduğunu söyledi.

Editörlüğün “sevilmemesi” halinde asla yapılmaması gereken bir meslek olduğunun altını çizen Çevik, meslek hayatında zaman geçtikçe ilk günkü heyecanı taşımanın mümkün olmadığına değinerek, “Mesleki yoğunluk nedeniyle, yeni çıkan kitapları hakkıyla takip edemiyorsun. Ayrıca meslekle ilgili diğer olumsuz durum ise yeni çıkan kitapları editör gözüyle okumak gibi bir gaflete düşüyorsunuz. O kitabın tadına varamıyorsunuz” dedi.

*Yeni Medya ve İletişim 2’nci sınıf öğrencisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir