İhsan Oktay Anar 8 yıl aranın ardından yeni romanıyla okuyucularıyla buluşuyor

Yazar İhsan Oktay Anar, 2014’te yayımlanan son romanının ardından 2022’de yayımlanacak yeni romanıyla okurlarıyla buluşacak. Anar’ın son romanı Everest Yayınları’dan çıkacak.

Türk Edebiyatı’nın en önemli yazarlarından biri olarak gösterilen Anar’ın son romanı Galiz Kahraman 2014’te yayımlanmıştı. 1995’te İletişim Yayınları tarafından yayımlanan ‘Puslu Kıtalar Atlası’ kitabıyla edebiyat dünyasına adım atan İhsan Oktay Anar ayrıca, ‘Kitab-ül Hiyel’, ‘Efrâsiyâb’ın Hikâyeleri’, ‘Amat’, ‘Suskunlar’, ‘Yedinci Gün’ ve ‘Galîz Kahraman’ kitaplarını çıkarmıştı.

 İhsan Oktay Anar Kimdir?

İhsan Oktay Anar (21 Kasım 1960) Türk roman ve hikâye yazarıdır. Lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’nde tamamladıktan sonra, aynı bölümden 2011 yılında öğretim üyesi olarak emekli oldu.

1995 yılında yayımladığı ilk romanı Puslu Kıtalar Atlası, yirmiden fazla dile tercüme edildi ve büyük bir ilgi görüp beğenildi. Efrâsiyâb’ın Hikâyeleri adlı romanı da İngiltere’de tiyatro oyunu olarak uyarlandı ve sahnelendi.

Anar, 2009 yılında Erdal Öz Edebiyat Ödülü’ne layık görüldü.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir