ArelPOTKAM uluslararası üç büyük fuara katıldı

İstanbul Arel Üniversitesi ArelPOTKAM (Polimerler Teknolojileri ve Kompozit Uygulama ve Araştırma Merkezi) uluslararası platformda düzenlenen üç büyük fuarda yaptığı çalışmalarla yer aldı. ArelPOTKAM, SAHA EXPO (Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı), Putech Eurasia Avrasya’nın Lider Poliüretan Sanayi Fuarı ve Plast Eurasia İstanbul Fuarı’nda ürünlerini sergiledi.

Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ikinci büyük sanayi kümesi SAHA İstanbul tarafından düzenlenen SAHA EXPO; Savunma Sanayi Başkanlığı, Milli Savunma ve İçişleri Bakanlığı katılımıyla gerçekleşti. Türkiye’nin yerli ve bağımsız üretim gücü uluslararası bir platformda sergilendi.

Yüksek teknolojiye sahip ürünlerin sergilendiği SAHA EXPO’da savunma, havacılık, denizcilik ve uzay sanayinde stratejik öneme sahip pek çok ürün ilk kez tanıtıldı. ArelPOTKAM tarafında geliştirilen ürünler sergilenirken katılımcılar büyük ilgi gösterdi. ArelPOTKAM ürettiği ürünleri sergileyerek “Türk Sanayisi’nin Milli Teknoloji Hamlesi’ne verdiği desteğin de vitrini olma niteliğini taşıdığını gösterdi.

Savunma sanayine nitelikli ürün ve prototip bazında görsellerin paylaşıldığı fuarda Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank,  Bakan Yardımcıları ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar standı ziyaret etti.

25-27 Kasım 2021 tarihleri arasında düzenlenen 7.Uluslararası Poliüretan Sanayi Fuarı (Putech Eurasia 2021) İstanbul Fuar Merkezin’de dünyanın dört bir yanından sektör temsilcilerini ve AR-GE Merkezleri’ni bir araya getirdi. ArelPOTKAM Merkez Müdürü Doç. Dr. Yeşim Müge Şahin ve Uzman Araştırmacı Yüksek Müh. Erdi Buluş davetli konuşmacı olarak sunum yaptı. Ayrıca ArelPOTKAM, yedi tematik başlıkta, polimerler ve üretim teknikleri kapsamında fuarda eğitim verdi. Fuardaki çalışmaları ve katkılarından dolayı Arel POTKAM ödüle layık görüldü.

ArelPOTKAM’ın davet edildiği bir başka fuar ise Plast Eurasia 2021 oldu. 30’uncu yılında Plast Eurasia Fuarı en büyük üreticileri İstanbul’daki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde bir araya getirdi. 1-4 Aralık 2021 tarihleri arasında gerçekleşen fuarda yüz yirmi bin metrekarelik alanda dünyanın pek çok ülkesinden katılımcı firma ile ziyaretçi ağırlandı.

Plastik makinelerinden yan ve ara sanayi ürünlerine, ham madde ve kimyasallara kadar yeni ürün ve teknolojilerin sergilendiği fuarda ArelPOTKAM, endüstrinin ihtiyaçlarına yönelik özellikli malzeme kompounding çalışmalarının tanıtımlarını gerçekleştirdi. Bu konuda patent ve prototiplere sahip olan ArelPOTKAM’a ilgi büyüktü. Firmalar ile gelecek yol haritası hakkında toplantılar yapıldı ve olası iş birlikleri için görüşüldü.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir