Salda Gölünde Nargile İçip Çamur Banyosu Yaptılar

Salda Gölü kıyısında nargile içip, çamur banyosu yaptılar

Burdur’un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü’nde bayramda tatili ve güzel havayı fırsat bilip halk plajına gelen ziyaretçiler suya girip, gölün eşsiz güzelliğini izledi. Yasağa aldırış etmeyen bazı ziyaretçiler ise sahile nargile getirip, çamur banyosu yaparak görenleri şaşkına çevirdi.

Yasağa rağmen Salda Gölü kıyısında nargile içip, çamur banyosu yaptılar - Sayfa 1

Kurban Bayramı tatilinde de Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü’ne ziyaretçiler akın etti. Göle girişin serbest olduğu bölgelerden halk plajında yoğun kalabalık dolayısıyla adım atacak yer kalmadı. Plaja gelenler göle girip, yüzdü. Bazıları göl kıyısında fotoğraf çektirip, bu anları ölümsüzleştirdi.

Yasağa rağmen Salda Gölü kıyısında nargile içip, çamur banyosu yaptılar - Sayfa 2

Geçen yıl 15 Ekim’de girişin yasaklandığı Beyaz Adalar kısmına gelen ziyaretçiler ise otomobillerini sahile yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta oluşturulan otoparka bırakarak elektrikli trenler ve golf arabaları ile sahili gezdi.

Yasağa rağmen Salda Gölü kıyısında nargile içip, çamur banyosu yaptılar - Sayfa 3

PLAJIN KIYISINDAKİ RÖGAR KAPAĞI HAYRETE DÜŞÜRDÜ

Salda Gölü’nün halk plajı sahilinde istenmeyen görüntüler ortaya çıktı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından geçen yıl 1 Ağustos’tan itibaren dumansız hava sahası ilan edilen ve çevresinde sigara içilmesinin yasaklandığı Salda Gölü halk plajı sahiline bir ziyaretçi nargilesiyle gelirken, bir ziyaretçinin ise yasak olmasına rağmen halk plajı sahilinde çukur açıp, çamur banyosu yaptığı görüldü.

Yasağa rağmen Salda Gölü kıyısında nargile içip, çamur banyosu yaptılar - Sayfa 4

Ayrıca yine halk plajının kıyısına rögar kapağı atılması dikkati çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir