Meteorolojiden Perşembe Günü İçin Uyarı

Meteorolojiden perşembe günü için uyarı

Temmuz ayının sonlarına yaklaştığımız bugünlerde yurdun büyük bölümünde sıcak hava mevcut. Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre, sıcaklıklar perşembe günü azalacak. Türkiye’nin kuzey kesimleri ve Akdeniz’in iç kesimlerinde yağışlı hava hakim olacak.

Meteorolojiden perşembe günü için uyarı

Sıcaklıklar düşüyor

Perşembe gününden itibaren yurt genelinde hava sıcaklıklarının azalacağını söyleyen Macit, “Bugün ve yarın yüksek sıcaklıklar devam edecek. Ancak sıcaklıklar perşembe gününden itibaren mevsim normallerine inecek. Yağışlı hava yurdun kuzey kesimleri ile Akdeniz’in iç kesimlerini etkilemeye başlayacak” dedi.

Abdullah Macit, “Yarın Marmara’nın doğusunda, Batı Karadeniz’in özellikle iç kesimlerinde yağışlar bekleniyor. Doğu Karadeniz’in özellikle kıyı kesimlerinde, Rize, Trabzon’un doğusunda, Giresun’un iç kesimlerinde, Artvin’in kıyı kesimlerinde perşembe ve cuma öğle saatlerine kadar yerel kuvvetli yağışlar bekleniyor” değerlendirmesinde bulundu.

Macit, özellikle sel, su baskınlarına karşı dikkatli olunması gerektiğini vurgulayarak Meteoroloji‘nin önümüzdeki günlerde vereceği uyarılara karşı vatandaşların dikkatli olmaları gerektiğini ifade etti.

Büyük kentlerde yağış bekleniyor mu?

Macit, İstanbul, Ankara ve İzmir’de bayram boyunca görülecek hava sıcaklarını şöyle değerlendirdi:

“İstanbul’da yarın ve perşembe günü sağanak geçişleri bekleniyor. İstanbul’da yarın sıcaklık 31 derece, önümüzdeki 2-3 gün içinde ise 30 derecenin altına inmesi bekleniyor.

Ankara’da bugün 40 derece olarak beklenilen hava sıcaklığının yarın için 36 derece olacağı değerlendiriliyor. Ankara’da hava sıcaklıkları cuma günü 29 dereye kadar düşecek.

İzmir’de 35-36 derece olan hava sıcaklığının devam etmesini bekleniyor. Ankara ve İzmir için ise önemli bir yağış beklentisi önümüzdeki 3-4 gün için yok.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir