Erdoğan: Artık Kuzey-Güney Değil Türk Demek İstiyoruz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kıbrıs’ta bayram mesajı: Artık böyle bir derdin içinde olmayacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bayram Namazı sonrasında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “Şartlarımız sağlanabilirse Türkiye olarak Kabil Havaalanı’nın işletimini ele almayı düşünüyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kıbrıs'ta bayram mesajı: Artık böyle bir derdin içinde olmayacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bayram Namazı’nı Lefkoşa’da kıldı. Namaz sonrası Erdoğan, “Artık güney kuzey, böyle bir derdin içinde olmayacağız. Bundan sonra Kıbrıs Türk’ü çok daha güçlü bir şekilde yoluna devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

İslam aleminin bayramını tebrik ediyorum.

Sorunsuz bir dönem, insanlığın yaşamı boyunca olmamıştır, olmayacaktır. Bu sorunlar karşısında çözümlerimiz de olacak.

‘KABİL HAVALİMANI’NIN GÜVENLİĞİ’

Afganistan’da bölgede yeni bir dönem var. NATO, ABD ve bunun yanında Türkiye. Şu anda ABD çekilme kararını verdi. Kabil havaalanı 20 yıldır işletiliyor bundan sonra da işletilmesini istediler. Olumlu bakıyoruz. Tabi ABD’ye bazı şartlarımız var. Bu şartlar diplomatik ilişkilerde ABD yanımızda olacak, lojistik imkanlarını bizim için seferber edecek. Bir diğeri de süreç içerisinde ciddi mali sıkıntılar olacak. Bu konuda gerekli desteği Türkiye’ye verecek. Bunlar olursa Kabil havaalanının işletmesini ele almayı düşünüyoruz.

Artık kuzey güney demek istemiyoruz. Kıbrıs Türk’ü demek istiyoruz.

Oğuzhan Asıltürk’ü Kıbrıs kafilemize katalım dedik. Bu davetleri yaparken birlik beraberliği sağlayarak bir arada olalım dedik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir