Esad Kuran Üzerine Yemin Ederek Görevine Başladı

Esad Kuran üzerine yemin ederek görevine başladı

Seçim zaferinin ardından yemin ederek görevine başlayan Esad, “Suriyelilerin geri dönmesi gerektiğini belirtip birlik içinde tekrar yaşamak istediğini söyledi.

Esad Kuran üzerine yemin ederek görevine başladı - Sayfa 1

Suriye’de Beşar Esad, ülkede geçtiğimiz haftalarda şaibeli bir ortamda düzenlenen seçimlerde oyların yüzde 95’ini alarak yeniden devlet başkanı seçilmişti.

Esad Kuran üzerine yemin ederek görevine başladı - Sayfa 2

Esad, bugün de seçim zaferinin ardından bakanlar, iş insanları, akademisyenler, gazeteciler ve siyasi parti liderlerinin katıldığı törende Kuran ve Anayasa üzerine el basarak başkanlık yeminini tekrarladı.

Esad Kuran üzerine yemin ederek görevine başladı - Sayfa 3

Burada yaptığı konuşmada Esad, Suriye’yi bırakıp giden Suriyelilere seslendi.

Esad Kuran üzerine yemin ederek görevine başladı - Sayfa 4

“GERİ DÖNÜN”
Suriyelilere ülkelerine geri dönme çağrısında bulunan Esad “Sömürgeciler ne kadar hazırlanırsa hazırlansın, halkların haklarını savunma konusundaki kararlılığınızı ve ulusal bağımsızlığınızı gösterdiniz. İlk aşamalarda düşmanların hedefi, terörizm korkusu üzerinden Suriyelilerin ülkesini satacak birer paralı askerlere dönüştürülmesiydi.

Kendisini aldatan ve vatanın düşüşüne ve devletin çöküşüne dair bahse giren herkese, vatanın bağrına geri dönme çağrımı yineliyorum” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir