AREL Üniversitesi Rektörlüğüne Prof.Dr. Ercan Gegez Atandı

Arel Üniversitesi‘nde yaklaşık iki ay önce Rektör Vekili olarak göreve başlayan Prof. Dr. Ercan Gegez  Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile resmen Arel Üniversitesi Rektörü olarak atandı.

Çok değerli Rektör hocamıza yeni dönemde ve çalışmalarında başarılar diliyoruz.

AREL Medya Grup

 

 

Arel Üniversitesi Rektörü Ercan Gegez’ i tanıyalım;

1997 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünden “Uluslararası Pazar Giriş Engelleri ve Bir Uygulama” konulu tezi ile “Üretim Yönetimi ve Pazarlama Bilim Dalı Doktoru” unvanı aldı. 

1999 yılında yardımcı doçent, 2004 yılında doçent ve 2009 yıllarında profesör unvanlarını alan Prof. Dr. Gegez, Eylül 2011’de Marmara Üniversitesi İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi Dekanlığına atanmıştır. Fakültenin İşletme Fakültesine dönüştürülmesiyle, 2012 yılında İşletme Fakültesi Kurucu Dekanlığına atanmıştır. 

Uluslararası pazarlama, rekabet ve pazarlama araştırmaları konularında çalışan Prof. Dr. Gegez’in bu konularda çok sayıda ulusal ve uluslararası makaleleri ile tebliğleri ve kitapları bulunmaktadır. Türkiye Pazarlama Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Pazarlama ve Pazarlama Araştırmaları Derneği Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütmekte olan Prof. Dr. Gegez, 2016 yılında Altınbaş Üniversitesi, İktisadi ve İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanlığı ve ardından İşletme Fakültesi Kurucu Dekanlığı görevine atanmıştır. Prof. Dr. A. Ercan Gegez 2021 yılı Mayıs ayı itibariyle İstanbul Arel Üniversitesi Rektör Vekilliğine atanmıştır. Prof. Dr. Gegez, evli ve bir çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.

 

Rektörümüz Prof. Dr. Ercan Gegez’dem mesaj var;

Sevgili öğrenciler
Üniversitemiz, 30 yılı aşkın eğitim geleneğine sahip, alanında uzman akademik kadrosu, teknolojik altyapısı, sosyal faaliyetleri, AR-GE merkezleri, iş dünyası ile entegre ders müfredatları, kariyer programları ve diğer tüm yatırımlarıyla yalnızca öğrencilerin değil insanlığın geleceğine de önemli hizmetler sağlamaktadır. 

İlk ve tamamı tam burslu öğrencilerini kabul eden Cevizlibağ Tıp Fakültesi, Kemal Gözükara Yerleşkesinde hayata geçirilen Teknoloji Merkezi, Arel Park projesi, Arel Medya ofisi, Arel Köyü, Arel Spor Tesisleri ile diğer tüm yatırımlar bilim insanları, öğrenciler ve iş dünyasına çok değerli bir fiziki alan sunmaktadır… 

Üniversitelerin akademik başarılarını ölçümleyen URAP Vakıf Üniversiteleri sıralamasında 2018’den 2020 yılına kadar 7 sıra yükselerek 14. sırasında yer almamız, akademik kadromuzun bilim alanına yaptıkları katkıyı da ortaya koymaktadır.
Öğrencilerimizin gelecekte yaşayabilecekleri olası istihdam sorunlarıyla değil, üretmek, bilim ve gelişim programları ve projeleriyle meşgul olmaları amacıyla, iş dünyası ile birlikte önemli çalışmalar gerçekleştirmekteyiz.

Bu amaçla faaliyetlerini sürdüren Arel Profesyonel (ArelPro) aracılığıyla iş dünyasında farklı sektörlerden binlerce şirkete “Mezunlardan hangi yetkinlik ve deneyimleri bekliyorsunuz?” sorusunu sorarak, beklentileri öğrenmekteyiz. Şirketlerden almış olduğumuz geribildirimleri de göz önüne bulundurarak hazırlamış olduğumuz ders içerikleri, öğrencilerin iş dünyasına ‘deneyimsiz mezunlar’ olarak değil, iş dünyasının beklediği nitelikli işgücünü karşılayacak yetkinlik ve becerilerle giriş yapmasını sağlamaktayız.
İstanbul Arel Üniversitesi tüm bu gelişmelerin ışığında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Manevi mirasım ilim ve akıldır” sözünden hareketle, O’nun mirasına sahip çıkarak, ülkemize ve insanlığa katkı sağlayacak gençler yetiştirmeye devam edecektir.

Prof. Dr. A. Ercan Gegez

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir