Tunuslu Tenisçi Ülkesi için Raketini Açık Artırmaya Çıkardı

Grand Slam tenis turnuvası Wimbledon’da çeyrek finale kalan ilk Arap kadın raket Ons Jabeur, Covid-19 salgını nedeniyle zor günler geçiren memleketi Tunus’a yardımcı olmak için raketlerinden birini açık artırmaya çıkardığını duyurdu.

Satış sırasında toplanan miktara, kendisinin de bağış ekleyeceğini belirten Jabeur, toplanan paranın “ilaç ve tıbbi malzeme” satın almak için kullanılacağını söyledi.

Instagram’da açıklamada bulunan genç oyuncu, “Bu hayırlı bir amaç için. Ülkemin geçirdiği bu zor günlerde seyirci kalamam” dedi.

Jabeur’un Wimbledon’da Venus Williams, Garbine Muguruza ve Iga Swiatek’e karşı kazandığı maçlarda kullandığı raket, 2 bin Tunus dinarı (6 bin 204 TL) başlangıç fiyatıyla açık artırmada satılacak.

Jabeur, bu satıştan en az 30 bin Tunus dinarı (93 bin TL) elde ederek bir yoğun bakım yatağı finanse etmeyi umut ediyor. Açık artırma en az 48 saat sürecek.

Tunus’ta sağlık sistemi çöktü

Geçen hafta, Tunus Sağlık Bakanlığı, Covid-19 vaka sayılarında yaşanan rekor artış nedeniyle sağlık sisteminin çöktüğünü açıklamıştı.

Bakanlık Sözcüsü Nisaf bin Alya konuya ilişkin yaptığı açıklamada, hastanelerde hastalar için oksijen ve yatak temin etmekte sıkıntı çektiklerini belirterek, “Ne yazık ki ülkede sağlık sistemi çökmüştür” demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir