Dışişleri Bakanlığı: Yunanistan’ın bu tavrı ülkemize yönelik tahammülsüzlüğünü göstermektedir

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, “Yunanistan’ın ülkemizin önde gelen takımlarından birini bu tür bir tavırla karşılaması, spor alanında dahi ülkemize yönelik tahammülsüzlüğünü göstermektedir” dedi.

Dışişleri Bakanlığı: Yunanistan’ın bu tavrı ülkemize yönelik tahammülsüzlüğünü göstermektedir
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, Yunanistan’da Galatasaray Futbol Takımı kafilesine yönelik tavrın ‘centilmenlikten ve iyi niyetten uzak’ olduğunu bildirdi.

Bilgiç, Galatasaray futbol takımına Atina Havalimanı’nda yapılan muamele hakkındaki soruya verdiği cevapta şu ifadelerini kullandı:

“Galatasaray Futbol Takımı kafilesi, 13 Temmuz 2021 akşamı Yunanistan’ın Olympiakos Futbol Takımı’yla özel maç yapmak üzere bugün (12 Temmuz) özel uçakla Atina’ya gitmiştir. Kafilemizin yaptırdığı ve sonuçları negatif olan PCR testlerinin geçerli sayılmaması ve tüm takımın yeniden test yaptırmasının istenmesi centilmenlikten ve iyi niyetten uzaktır. Bu keyfi yaklaşım ve kötü muamele üzerine takımımız, haklı olarak Yunanistan’a giriş yapmadan ülkemize geri dönmüştür. Yunanistan’ın ülkemizin önde gelen takımlarından birini bu tür bir tavırla karşılaması, spor alanında dahi ülkemize yönelik tahammülsüzlüğünü göstermektedir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir