Faizsiz Kefilsiz 3 Yıl Ertelemeli Kredi Fırsatı!

Faizsiz, kefilsiz 3 yıl ertelemeli kredi fırsatı! İşte son başvuru tarihi

Koronavirüs pandemisinden etkilenen küçük ve orta ölçekli şirketlere KOSGEB kredi vermeye başladı. Krediyi alabilmek için koronavirüs pandemisi öncesinde faal olarak işletmenin çalışıyor olması gerekiyor.

Faizsiz, kefilsiz 3 yıl ertelemeli kredi fırsatı! İşte son başvuru tarihi - Sayfa 1

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) aracılığıyla pandemiden olumsuz etkilenen mikro işletmelere 30 bin liraya kadar, küçük işletmelere ise 75 bin liraya kadar kredi verileceği açıklanmıştı.

Faizsiz, kefilsiz 3 yıl ertelemeli kredi fırsatı! İşte son başvuru tarihi - Sayfa 2

 3 yılı geri ödemesiz olan kredi üstelik faizsiz ve teminatsız. Bir başka ifadeyle bedava olan 5 milyar lira bütçeli Hızlı Destek Programı’na başvurular 3 Mayıs’ta başlamış ve 21 Mayıs’ta sona ermişti.

27
Faizsiz, kefilsiz 3 yıl ertelemeli kredi fırsatı! İşte son başvuru tarihi - Sayfa 3

Posta Gazetesi’nin haberine göre, destek paketi için koşulların esnetildiği ve artık ciro kaybı kriterinin aranmadığı ikinci etap başvuruları ise 21 Haziran’da başlayarak dün sona ermişti.

37
Faizsiz, kefilsiz 3 yıl ertelemeli kredi fırsatı! İşte son başvuru tarihi - Sayfa 4

KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt, daha fazla işletmenin yararlanabilmesi için sürenin 28 gün daha uzatıldığını açıkladı. Kurt, “Şartları sağlayan mikro ve küçük ölçekli işletmeleri desteğimizden faydalanmaya davet ediyoruz” dedi. Başvurular, e-Devlet üzerinden 6 Ağustos’a kadar yapılabilecek.

47
Faizsiz, kefilsiz 3 yıl ertelemeli kredi fırsatı! İşte son başvuru tarihi - Sayfa 5

GERİ ÖDEME 2024’TE

-İşletmelerin korona salgınından önce faal olması ve 2019 yılında en az 75 bin lira gelir seviyesine ulaşmış olması gerekecek.

-Yenilikçi genç mikro ve küçük işletmelerde asgari gelir kriterine bakılmayacak.

5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir