Japonya’dan Türkiye Kararı: 3 Gün Zorunlu Olacak

Japonya’dan Türkiye kararı: 3 gün zorunlu olacak

Tüm dünyada artmaya başlayan Delta varyantına karşı Japonya, Türkiye’nin de içinde bulunduğu 15’ten fazla ülkeden gelecek yolculara önce 3 gün süreli zorunlu karantina uygulamaya karar verdi.

Japonya'dan Türkiye kararı: 3 gün zorunlu olacak

Japonya Dışişleri Bakanlığı, aponya’nın salgına karşı ülkeye girişlerde uygulayacağı yeni sınır önlemleri yönetmeliğini duyurdu. Yönetmelik kapsamında gelen yolculara, sağlık otoritelerince önceden belirlenmiş noktalarda uygulanan zorunlu karantina sürelerinde değişiklik yapıldı.

ARALARINDA TÜRKİYE DE VAR

Buna göre Endonezya, Kırgızistan, Zambiya çıkışlı yolculara 10 gün, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) çıkışlı yolculara 6 gün zorunlu karantina uygulanacak. Türkiye, Libya, Belarus ve Mısır dahil 15’ten fazla ülke ve bölgeden gelen yolculara 3 gün zorunlu karantina şartı getirildi.

Zorunlu karantina sonrası yeniden PCR testine tabi tutulan yolcular, sonucun negatif çıkması sonrası Japonya’daki ikametlerine gidebilecek.

ZORUNLU KARANTİNANIN OLMADIĞI ÜLKELER

Fransa, Estonya, Lüksemburg, Nijerya ile ABD’nin bazı eyaletlerinden gelen yolculara ise zorunlu karantina şartı kaldırıldı.

Tüm ülke ve bölgelerden Japonya’ya varan yolculara halihazırda kendi evlerinde uygulanan 14 gün süreli izolasyon ve denetim uygulaması ise sürdürülecek.

Yeni yönetmelik, yarından itibaren yürürlüğe girecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir