Türkiye’ye Getirilen Tosuncuk’tan İlk Görüntü!

Türkiye’ye getirilen Tosuncuk’tan ilk görüntü!

“Tosuncuk” olarak bilinen Çiftlik Bank Kurucusu Mehmet Aydın’ı taşıyan uçak İstanbul’a indi. Mali şube ekipleri tarafından teslim alınan Tosuncuk, havalimanı adliyesine götürülürken görüntülendi. 4 gün gözaltında kalacak Mehmet Aydın’ın kelepçelendiği ve etrafının polislerle sarılı olduğu görüldü.

Türkiye'ye getirilen Tosuncuk'tan ilk görüntü! - Sayfa 1

Çiftlik Bank adlı sistemle binlerce kişiye dolandırdıktan sonra yurt dışına kaçan ve kırmızı bültenle aranan “Tosuncuk” lakaplı Mehmet Aydın, 1 Temmuz’da Brezilya’da teslim olduktan sonra bugün Türkiye’ye getirildi.

Türkiye'ye getirilen Tosuncuk'tan ilk görüntü! - Sayfa 2

MUAYENEYE GÖTÜRÜLDÜ

Aydın’ın İstanbul Havalimanı’na indiği anlardan ilk görüntüler de geldi. Havalimanında kendisini bekleyen Mali Şube ekipleri tarafından gözaltına alınan Aydın, Adli Tabip’e muayeneye götürüldü. Aydın, yapılacak koronavirüs testinin ardından Bursa’da devam eden “tehdit” davası kapsamında savcıya ifade verecek.

Türkiye'ye getirilen Tosuncuk'tan ilk görüntü! - Sayfa 3

GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Aydın’ın İstanbul’a getirildiği anlardan ilk görüntüler de gelirken, polis ekipleri havalimanı ve çevresinde kuş uçurtmadı. Havalimanına giriş ve çıkışlarda kimlik sorgulamaları sıklaştırıldı.

Türkiye'ye getirilen Tosuncuk'tan ilk görüntü! - Sayfa 4

4 GÜN BOYUNCA SORGULANACAK

Aydın, havalimanındaki işlemlerinin bitmesinin ardından, hakkında çıkarılan gözaltı kararı kapsamında İstanbul Fatih’teki Vatan Emniyet Müdürlüğü’ne götürülecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir