DSÖ’den Delta Varyantı Uyarısı

DSÖ’den Delta varyantı uyarısı: İki doz aşı olsanız da…

Koronavirüs salgınıyla mücadele sürerken dünyada Delta varyantı endişesi artıyor. Dünya Sağlık Örgütü, iki doz aşı olanların bile Delta varyantına karşı dikkatli olması gerektiği uyarısında bulundu.

DSÖ'den Delta varyantı uyarısı: İki doz aşı olsanız da… - Sayfa 1

İlk olarak Hindistan’da görülen ve Delta varyantı olarak da bilinen mutasyona uğramış koronavirüs (Covid-19) korku ve endişe yaratmaya devam ediyor

DSÖ'den Delta varyantı uyarısı: İki doz aşı olsanız da… - Sayfa 2

Birleşmiş Milletler bünyesinde çalışmalarını sürdüren Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Delta mutasyonuna karşı dikkatli olunması uyarısını yinelerken bu varyantın orijinal Covid-19’da çok daha hızlı yayıldığını duyurdu.

DSÖ'den Delta varyantı uyarısı: İki doz aşı olsanız da… - Sayfa 3

DSÖ’nün ilaç ve sağlık ürünlerinden sorumlu genel direktör yardımcısı Dr. Marangela Simao bir açıklama yaptı.

DSÖ'den Delta varyantı uyarısı: İki doz aşı olsanız da… - Sayfa 4

CNBC’de yer alan haberde Dr. Simao, “İnsanlar iki doz aşı oldukları için kendilerini güvende hissetmemeliler. İki doz aşı olsalar da insanlar kamuya açık alanda maske takmaya devam etmeliler” dedi.

DSÖ'den Delta varyantı uyarısı: İki doz aşı olsanız da… - Sayfa 5

Dr. Simao, “Aşı tek başına koruma sağlamıyor. İnsanların sürekli maske takması ve havalandırılmış ortamlarda bulunması gerekiyor.

DSÖ'den Delta varyantı uyarısı: İki doz aşı olsanız da… - Sayfa 6

“El temizliğine önem verilmeye ve sosyal mesafeye devam edilmeli. Kalabalıklardan uzak durulmalı çünkü iki doz aşı olsalar da insanlar hastalığı bulaştırabilir” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir