İstanbul’a Kuvvetli Sağanak Geliyor: Saat Belli Oldu!

İstanbul’a kuvvetli sağanak geliyor: Saat belli oldu!

Meteoroloji’nin yaptığı son dakika hava durumu uyarısına göre Marmara Bölgesi’nde, İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Yalova çevrelerinde öğle saatlerinden itibaren kuvvetli sağanak yağış etkili olacak.

İstanbul'a kuvvetli sağanak geliyor: Saat belli oldu! - Sayfa 1

Marmara Bölgesi’nde, İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Yalova çevrelerinde öğleden itibaren kuvvetli sağanak öngörülüyor. Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, bölgede parçalı ve yer yer çok bulutlu hava bekleniyor.

İstanbul'a kuvvetli sağanak geliyor: Saat belli oldu! - Sayfa 2

Sabah, Trakya ile öğle saatlerinden itibaren bölge genelinde aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak tahmin ediliyor. Yağışların öğleden itibaren İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Yalova çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması öngörülüyor.

İstanbul'a kuvvetli sağanak geliyor: Saat belli oldu! - Sayfa 3

RÜZGAR ORTA KUVVETTE ESECEK

Bölgedeki hava sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında olması bekleniyor. Rüzgarın, kuzey ve kuzeybatıdan orta kuvvette, yağıştan sonra hafif eseceği tahmin ediliyor.

İstanbul'a kuvvetli sağanak geliyor: Saat belli oldu! - Sayfa 4

SEL, SU BASKINI, YILDIRIM VE DOLU YAĞIŞI RİSKİ UYARISI

Kuvvetli sağanak nedeniyle ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı riski, yağış anında kuvvetli rüzgar ve hortum oluşma riski ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması isteniyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir