Lise Öğrencileri Ödüllerine Arel Üniversitesinde Kavuştu

 

Arel Medya Dans ve Müzik Yarışmasında sona gelindi. Çok sayıda lise öğrencisinin katılım sağladığı yarışma dans ve müzik kategorilerinde üçer aday ödüllere layık görüldü. İstanbul Arel Üniversitesi Cevizlibağ Tıp Fakültesi’nde gerçekleştirilen ödül töreninde derece alan öğrenciler canlı performanslarını sergilemesinin ardından ödüllerine kavuştu.

Törende bir konuşma yapan Arel Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ercan Gegez  “üniversite olarak gençlerin eğitimlerinin yanında sosyal faaliyet ve gelişimlerine de önem veriyoruz ” dedi.

İşte Rektör Prof.Dr. Ercan Gegez‘in törende yaptığı konuşma;

Sevgili gençler,

Üniversitemiz kurulduğu 2007 yılından bugüne dek, eğitim-öğretim kurumu olmanın yanı sıra çok önemli bir deneyim merkezi haline gelmiş bulunuyor. Biliyoruz ki artık gençler sosyal yaşama, teorik bilgileri deneyime dönüştürmeye, henüz öğrenciyken iş dünyasına katılmaya çok önem veriyor.

Sizler de bugün burada yalnızca bir Dans Müzik Yarışmasına katılmakla kalmayıp, üniversite atmosferini soludunuz; sosyal yaşam ve kültürel aktivitelerinizin ne kadar önemsendiğini fark etmeniz için çok güzel bir adım attınız…

Artık biliyorsunuz ki Üniversite tercihlerinizi yapacağınız dönemde yalnızca üniversitelerin eğitim-öğretim faaliyetlerine değil sosyal olanaklarına ve kampüs yaşamını nasıl eğlenceli hale getireceğine de bakmanız gerekiyor.

Hangi meslekten olursanız olun şayet iletişiminiz, özgüveniniz, problem çözme gibi 21. Yüzyıl becerileriniz gelişmemiş ise alanınızda bulunan diğer profesyonellerden bir adım daha maalesef geri olacaksınız.

Bu nedenle bizler Arel Üniversitesi olarak, eğitim-öğretim sürecinizi 21. Yüzyıl becerilerinizi geliştirmeniz ve henüz öğrenciyken iş deneyimleri kazanmanız üzerine kurguluyoruz.

Çünkü sizler, bugünün öğrencileri, yarının profesyonelleri olarak insan yaşamının her alanını etkileyecek çok önemli görevlerde bulunacağınızdan eminiz.

Bu vesileyle yarışmaya katılan her genç arkadaşıma teşekkür ediyor, özgüvenleri ve mücadeleleri nedeniyle en az onlar kadar heyecanlı, mutlu ve gururlu olduğumu bilmenizi istiyorum.

 

Törenimizin tamamını aşağıda yer alan linkten izleyebilirsiniz.

ÖDÜL HEYECANI YAŞANDI

Saat 13.30’da başlayan törende ödüllerine kavuşan lise öğrencilerimiz büyük heyecan yaşadı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir