Dalış Okulları 1 Temmuz’u Bekliyor

Dalış okulları 1 Temmuz’u bekliyor

Pandemi öncesi yılın 12 ayı su altı tutkunlarına ev sahipliği yapan Antalya’daki dalış noktaları, 1 Temmuz’da kısıtlamaların kaldırılıp yaz sezonunun açılmasını bekliyor.

Dalış okulları 1 Temmuz'u bekliyor - Sayfa 1

Antalya’nın çeşitli bölgelerinde oluşturulan dalış noktaları, yerli ve yabancı turistlerden ilgi göreceği günleri bekliyor. Turizm kenti Antalya’nın merkezi ve falezleri olmak üzere Manavgat, Side, Alanya, Kemer, Kaş ve çevresinde dalış turizmi için oluşturulan noktalardaki su altı güzellikleri, fotoğraf çekimleriyle ölümsüzleştirilecek.

Dalış okulları 1 Temmuz'u bekliyor - Sayfa 2

SAHİL ŞERİDİNDE 222 NOKTAYA DALIŞ

Antalya’nın deniz dibi yaşamını keşfetmek isteyen su altı severler, rezervasyonlarını tatil planlarına göre yaptırıyor. Gazipaşa’dan Kaş’a kadar uzanan sahil şeridinde 222 farklı dalış noktası bulunan Antalya, su altı zenginliğiyle dikkat çekiyor.

Dalış okulları 1 Temmuz'u bekliyor - Sayfa 3

Antalya ve çevresinde faaliyet gösteren 80’in üzerinde dalış okulu, su altına profesyonel rehberler eşliğinde dalış turları düzenliyordu. Pandemi nedeniyle ara verilen ve yasaklanan turlara, 1 Temmuz itibarıyla kısıtlamanın kaldırılıp başlanması bekleniyor. Dalış merkezleri, sezon için bütün hazırlıklarını yaptı.

Dalış okulları 1 Temmuz'u bekliyor - Sayfa 4

DENİZİN ALTI, ÜSTÜNDEN HUZURLU

Profesyonel dalgıç Ali Yardan, turistlerin Antalya’nın su altı zenginliklerine hayran kaldığını, özellikle dalış sırasında caretta carettalarla yaşadıkları deneyimleri unutamadıklarını söyledi.

Dalış okulları 1 Temmuz'u bekliyor - Sayfa 5

Sezonda dalış okulları aracılığıyla yüzlerce amatör ve profesyonel su altı tutkununun dalış için geldiğini anlatan Yardan, “Geçen yıl her sektörde olduğu gibi dalış sektörü de pandemiden olumsuz etkilendi. Bu yıl bu etkinin biraz daha azalmasını, gelecek yıl ise tamamen bitmesini bekliyoruz. Su altının güzelliği, dünya sorunlarını suyun üstünde bırakmanızı ve her şeyden uzaklaşmanızı sağlıyor. Denizin altı üstünden huzurlu” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir