Dünyanın En Büyük Hamburger Zincirine Siber Saldırı!

Dünyanın en büyük hamburger zincirine siber saldırı şoku!

Son etkilenen şirket oldu... Dünyanın en büyük hamburger zincirine siber saldırı şoku!

Dünyanın en büyük hamburger zinciri McDonald’s, müşterilerin ayrıntılarını açığa çıkaran bir veri ihlalinden etkilenen en son büyük şirket oldu.

Siber saldırganların Güney Kore ve Tayvan’daki müşterilerle ilgili dosyalara ulaştığı tespit edildi. İhlal e-posta, teslimat adresleri ve telefon numaralarını içeriyordu. Ancak ödeme ayrıntılarını içermiyordu.

Firmanın bir sözcüsü, “Bu dosyalardaki müşterileri bilgilendirmek” için adımlar atacağını söyledi. İlk olarak Wall Street Journal tarafından bildirilen siber saldırının ayrıntıları, şirketin ağında yetkisiz bir faaliyet tespit edildikten sonra harici bir soruşturma sırasında keşfedildi.

KİŞİSEL VERİLER DE ÇALINDI

Restoranlarındaki operasyonlar saldırıdan etkilenmedi. Ancak fast food firması, hangi ülkelerde olduğunu söylemese de, çalışanların kişisel verilerine de erişildiğini söyledi.

Önümüzdeki günlerde şirket çalışanların kişisel verilerini içeren dosyaları ele almak için adımlar atacak.

ARKA ARKAYA SİBER SALDIRI

Son haftalarda siber saldırganlar tarafından hedef alınan en son büyük firma oldu. Oyun yayıncısı Electronic Arts (EA) Perşembe günü yaptığı açıklamada, bilgisayar korsanlarının FIFA 21 gibi oyunların kaynak kodu da dahil olmak üzere değerli bilgileri çaldığını söyledi.

Volkswagen ve Audi sahipleri teyakkuzda Araç sahiplerinin kişisel bilgileri çalındı

Volkswagen ve Audi sahipleri teyakkuzda! Araç sahiplerinin kişisel bilgileri çalındı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir