Hukuk Eğitiminde Türkiye-Rusya İşbirliği

Hukuk eğitiminde Türkiye-Rusya işbirliği

Hukuk eğitiminde Türkiye-Rusya işbirliği

Yeditepe Üniversitesi ile Rusya´da bulunan Ivanovo Üniversitesi’nin Hukuk Fakülteleri iş birliği ile düzenlenen yaz okulu kapsamında her iki üniversiteden öğrenciler, 3-12 Temmuz tarihleri arasında Türkiye´de, 14-22 Ağustos tarihleri arasında ise Rusya´da bir araya gelecek.

Öğrencilerin farklı hukuk sistemlerini öğrenmesi ve incelemesi, farklı kültürleri tanıması ve bu kapsamda yabancı dillerini geliştirmesinin yanı sına iki üniversite arasındaki bağın güçlendirilmesi amacıyla düzenlenen yaz okuluna, her iki üniversiteden 15´er öğrenci alınacak. Yaz okulunda, Yeditepe Üniversitesi akademisyenleriyle birlikte yurt içinden ve yurt dışından yapay zekâ ve göç hukuku alanında öğretim üyeleri ve uygulamada yer alan avukat, savcı ve hâkimler dersler verecek.

YAPAY ZEKA VE GÖÇ HUKUKU DERSLERi
Eğitim kapsamında öğrenciler hem online hem de COVID-19 önlemleri alınmış dersliklerde yüz yüze bir araya gelecek. Eğitim dili İngilizce olan yaz okulunda öğrencilere, başlangıç seviyesinde, konuk oldukları ülkenin dilinin dersi verilecek. Türkiye ve Rusya hukuk sistemleri ile bu hukuk sistemlerinin karşılaştırmalı analizi üzerine dersler alacak olan öğrenciler, edebiyattan sanata, tarihten mimariye konuk oldukları ülkenin kültürüne dair atölyelere katılma olanağı bulacak.

Rus öğrenciler ayrıca ‘IV. Uluslararası Bilişim Hukuku Yaz Okulu´ kapsamında yapay zekâ ve göç hukuku üzerine dersler alabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir