Festo: Arel’le Hem Eğitim Hem de İstihdamda Birlikteyiz!

 

Türkiye’nin en önemli teknoloji merkezlerinden birini kuran İstanbul Arel Üniversitesi, Festo ile çok önemli bir iş birliğine imza attı. Festo yaptığı açıklamada, “Eğitim ve istihdam süreçlerinde birlikte çok iyi işler çıkaracağımıza inanıyoruz” dedi

İstanbul Arel Üniversitesi, eğitim yatırımlarına bir yenisini ekledi. Kemal Gözükara Yerleşkesinde yaşama kavuşan Arel Teknoloji Merkezi’nin ardından sektörle de önemli iş birlikleri de gerçekleştiriliyor. Son olarak Festo ile kapsamlı bir iş birliğine gidilmesi, hem öğrencilere hem sektöre hem de ülke geleceğine önemli faydalar sağlayacak.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) ile önemli bağları bulunan Festo ile iş birliği kapsamında önemli bir röportaj gerçekleştirildi. TV Arel’e konuk olan Festo Didaktik Eğitim Bölümü Genel Müdürü Alpay Özkan, “Arel Teknoloji Merkezi’nin ülkemiz için çok önemli bir yere sahip olduğunu düşünüyorum. Özellikle uygulamalı eğitimlerin ağırlığı olan bu merkezde, çok büyük katma değer sağlayacağını düşünüyorum. Staj olanaklarıyla başlayacak olan iş birliği, teorik ve uygulamalı eğitimlerle devam edecek. Bu eğitimler sektörün beklentilerini karşılayacak mezunlar yetişmesinde önemli rol oynayacak” dedi.

Festo Hakkında

Festo, Almanya merkezli bir endüstriyel kontrol ve otomasyon şirketidir. Şirketin merkezi Esslingen am Neckar’da yer almaktadır. Şirketin dünya çapında 61 ülkede satış iştirakleri, dağıtım merkezleri ve fabrikaları bulunmaktadır. Festo Didaktik endüstriyel eğitim ve danışmanlık alanında bir dünya üzerinde çok önemli bir etki alanı buluyor. Festo’nun TOGG gibi önemli kurumlarla da iş birlikleri bulunuyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir