Sağlıkçılara Üçüncü Doz Aşı Geliyor

Sağlıkçılara üçüncü doz aşı geliyor

Sağlık çalışanlarının iki doz aşısı kısa sürede başarıyla tamamlanmıştı. Kulis bilgilerine göre; sağlık çalışanlarına üçüncü doz koronavirüs aşısı yapılması kararlaştırıldı.

Sağlıkçılara üçüncü doz aşı geliyor - Sayfa 1

Koronavirüsle mücadelede en önemli güç olarak kabul edilen aşı uygulamaları devam ediyor. Türkiye, koronavirüsle mücadele kapsamında yerli aşı çalışmalarını sürdürürken Acil Kullanım Onayı verilen ilk koronavirüs aşısı, Ankara Şehir Hastanesinde Sağlık Bakanı Koca’ya yapılmıştı.

Sağlıkçılara üçüncü doz aşı geliyor - Sayfa 2

Koronavirüsün Türkiye’de görüldüğü 11 Mart 2020 tarihinden itibaren pandemiyle mücadelede büyük bir çaba sarfedildi.

Sağlıkçılara üçüncü doz aşı geliyor - Sayfa 3

Koronavirüsle mücadelede aşı uygulamalarının hız kazanmasıyla vaka sayılarının düşmesi, kısa süre içinde de maskesiz hayata dönülmesi planlanıyor.

Sağlıkçılara üçüncü doz aşı geliyor - Sayfa 4

Edinilen bilgilere göre, 13 Ocak 2021’de Fahrettin Koca önderliğinde koronavirüs aşılarını olan sağlık çalışanlarının üçüncü doz aşı olacağı öğrenildi.

Sağlıkçılara üçüncü doz aşı geliyor - Sayfa 5

Pandemiyle mücadelede ön safhada olan sağlık çalışanları ilk iki doz koronavirüs aşısını Sinovac aşısı oldu. Yapılan araştırmalara göre, aşıyla vücutta oluşan antikorun yaklaşık 6 ay sonra azaldığı ve tekrar hastalık riski oluştuğu ortaya çıktı. İlk aşılanan grubun sağlık çalışanları olması nedeniyle önümüzdeki günlerde sağlık çalışanlarına üçüncü doz aşı uygulamasının başlanacağı öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir