Şişecam’dan Dev Yurtdışı Yatırımı

Şişecam’dan dev yurtdışı yatırımı

Şişecam, Avrupa’daki ilk cam ambalaj fabrikası yatırımının Macaristan’da yapılmasına ve yatırımın gerçekleştirilmesi amacı ile de Macaristan’da %100 hissedarlık ile şirket kurulmasına karar verdiğini açıkladı. Yatırımın maliyeti yaklaşık 255 milyon Euro.

Şişecam'dan dev yurtdışı yatırımı
Şişecam’dan konuyla ilgili KAP’a yapılan açıklama şöyle;

“Şirketimizin Yönetim Kurulu toplantısında küresel cam ambalaj pazarının önemli bir hacmine sahip Avrupa pazarındaki fırsatları değerlendirmek amacı ile iki fırınlı ve yıllık 330 bin ton net üretim kapasiteli, işletme sermayesi gereksinimleri dahil yaklaşık 255 Milyon Euro tutarında Avrupa’daki ilk cam ambalaj fabrikası yatırımının Macaristan’da yapılmasına ve yatırımın gerçekleştirilmesi amacı ile de Macaristan’da %100 hissedarlık ile şirket kurulmasına karar verilmiştir.

Avrupa’daki bu ilk cam ambalaj tesis yatırımımızın ilk fırınının 2023 yılında operasyona başlaması ve 2025 yılı itibariyle tesisin tam kapasiteye ulaşması ve gerçekleştirilecek bu cam ambalaj tesisi yatırımı ile hem Macaristan hem de Avrupa’da artan cam ambalaj talebinin karşılanması hedeflenmektedir. Gelişmelerden kamuoyu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir