Kısıtlamasız İlk Cumartesi ” Herkes Dışarıda”

Kısıtlamasız ilk cumartesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı kademeli normalleşme planı sonrası kısıtlamasız ilk cumartesi gününde vatandaşlar sokakları doldurdu. İstanbul’da trafikte yoğunluk yaşanırken meydanlar ve sahillerde insan yoğunluğu gözlendi.

Kısıtlamasız ilk cumartesi - Sayfa 1

Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının ardından kısıtlamasız ilk cumartesi gününde vatandaşlar kahvaltı salonlarına, meydanlara ve sahillere akın ettiler.

Kısıtlamasız ilk cumartesi - Sayfa 2

İstanbul, kısıtlama olmayan ilk cumartesi gününe sakin başladı. Öğle saatlerine doğru dışarıya çıkmaya başlayan vatandaşlar, kentin sahil kesimlerinde, cadde ve meydanlarda kalabalık oluşturdu.

Kısıtlamasız ilk cumartesi - Sayfa 3

Bazı vatandaşlar parklarda aileleriyle vakit geçirirken bazıları da sahilde yürüyüş yaptı, balık tuttu. Sahildeki kahvaltı mekanlarının da kalabalık olduğu görüldü.

Kısıtlamasız ilk cumartesi - Sayfa 4

EMİNÖNÜ’NDE YOĞUNLUK

Yerli ve yabancı turistlerin ilgi gösterdiği Tarihi yarımadada bulunan Eminönü’ndeki yoğunluk drone ile havadan görüntülendi.

Kısıtlamasız ilk cumartesi - Sayfa 5

Kademeli normalleşmeyle birlikte ilk kısıtlamasız cumartesi gününde İstanbul’da sabah saatlerinden itibaren sokaklardaki insan yoğunluğu göze çarptı. Tarihi yarımada bulunan Eminönü’nün de yoğunluk vardı.

Kısıtlamasız ilk cumartesi - Sayfa 6

Güzel havanın tadını çıkaran kimi vatandaşlar, alışveriş yaparken, kimisi de balık tutarak vakit geçirdi.

Kısıtlamasız ilk cumartesi - Sayfa 7

Eşi ve çocuğuyla gezmeye çıkan Şeyma Yıldıran, “İlk defa dışarı çıktık çocuğumuzu gezdirmek için. İlk cumartesini değerlendirmeye çalıştık. Evde çok sıkıldık. Şu an için plan yok, balık ekmek yemek için geldik biraz gezeceğiz” dedi.

Kısıtlamasız ilk cumartesi - Sayfa 8

Hollanda’dan gezmeye gelen Yunus Ulaş, “Tarihi yarımadayı gezeceğiz. Zaten Hollanda’dan geliyoruz biz. Aslında bize sokağa çıkma yasağı yok. Bugün tarihi yarımadayı gezeceğiz. Eminönü, Sirkeci, Kapalıçarşı olsun. Yarın da döneceğiz” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir