Fransa’da Acil Hatlar Çöktü

Fransa’da acil hatlar çöktü

Fransa’nın birçok bölgesinde polis, itfaiye, ambulans gibi acil hatlar çalışmıyor. Ülkede acil hat krizinin çözülmesi için bakanlıklarca kriz birimi oluşturuldu.

Fransa'da acil hatlar çöktü

Fransa’da 15, 17, 18, 112 gibi acil durum hatlarının çöktüğü ve birçok kentte acil durum hatlarına ulaşılamadığı duyuruldu. Sivil Güvenlik Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, acil durum hatalarına birçok kentte ulaşılamadığı doğrulanarak, arızanın polis, itfaiye, jandarma ve ambulans hattı gibi acil hatlara ulaşımı engellediği bildirildi.

BAKANLIKLAR KRİZ BİRİMİ OLUŞTURDU

Konu ile alakalı bakanlıklar arası bir kriz birimi oluşturulurken, özellikle Drome ve Vaucluse kentlerinde arızanın giderilmesi için çalışıldığı öğrenildi. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ise, “Tüm acil durum hatları arızalı, ancak tüm ülke genelinde etkin bir arıza değil” ifadeleri kullanıldı.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ ÇEKTİ

Acil hatlardaki arızanın, hatların operatörü olan Orange firmasındaki teknik bir arızadan kaynaklandığı ifade edildi. Sosyal medyada ise vatandaşlar, duruma tepki göstererek, özellikle hırsızların bu durumdan istifade edebileceği dile getirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir