Ergin Ataman ” Almanya Çocuklarıma Vize Vermedi”

 Final sonrası Almanya’ya sert sözler! “Bu karar siyasi”

Ergin Ataman'dan Euroleague finali sonrası Almanya'ya sert sözler! Bu karar siyasi

finalde İspanya’nın Barcelona ekibini 86-81 mağlup eden Anadolu Efes 2020-2021 sezonunun şampiyonu oldu. Mücadelenin ardından açıklamalarda bulunan Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman “Oyuncularım için, kulübüm için, ülkem için çok mutluyum.” ifadelerini kullanırken, Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini arayıp tebrik ettiğini dile getirdi. Şampiyonanın yapıldığı Almanya’nın Türkiye’ye karşı uyguladığı vize politikasını da eleştiren başarılı koç, bu tavrın pandemi kaynaklı değil, siyasi bir karar olduğunu belirtti.

Son dakika… Temsilcimiz Anadolu Efes, Euroleague finalinde Barcelona’yı yenerek şampiyon oldu ve adını tarihe kazıdı. Başantrenör Ergin Ataman ise organizasyonda şampiyonluğa ulaşan ilk Türk koç olarak büyük bir başarı elde etti. Almanya’nın Köln kentinde oynanan final maçının ardından basın toplantısı düzenleyen Ataman, gazetecilerin sorularını yanıtlarken Almanya’yı da eleştirdi.

Avrupa Şampiyonu olan oyuncularıyla büyük gurur duyduğunu belirten Ataman, “Son iki sezondur hep bu günü bekledik. Sürekli onlarla bunu konuştuk, her antrenmanda, her toplantıda. Hedefimiz yeniden Dörtlü Final’de olmak, yeniden finale gelmek dedik ama bizim için yetmez bu dedik, biz şampiyon olacağız dedik ve şimdi şampiyon olduk. Gerçekten çok mutluyum, oyuncularım için, kulübüm için, ülkem için çok mutluyum.” dedi.

Şampiyonanın yapıldığı Almanya’nın Türkiye’ye karşı uyguladığı vize politikasını eleştiren Ataman, “Maçtan hemen sonra Cumhurbaşkanımız sayın Erdoğan beni aradı ve tebrik etti, tüm oyuncularımızı tebrik etti, her zaman kapılarımızın açık olduğunu söyledi. Kendisi Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil ediyor ve bu bizim için çok önemli. Tüm Türkiye’nin şifresiz kanalda maçı izlemesi de çok önemli, sayın Gençlik ve Spor Bakanı’mız yaptığı girişimle bu konuda çok yardımcı oldu.

Efes başantrenörü Ergin Ataman: Alman hükümetini kınıyorum

Maç sorası zaferi Türk halkına armağan eden Ataman ardından da “22 yaşındaki kızıma, iki kızıma vize vermedi Alman hükümeti. Bir tek oğlum gelebildi zorla’dedi

Efes başantrenörü Ergin Ataman: Alman hükümetini kınıyorum

Euroleague finalinde Barcelona’yı yenerek şampiyon olan Anadolu Efes’te başantrenör Ergin Ataman, Alman hükümeti ve organizasyonu ağır bir dille eleştirdi.

Ataman, yetkililerin her türlü zorluğu çıkardığını açıkladı.

Organizasyon sırasında karşılaştıkları sıkıntılardan bahseden tecrübeli koç, Alman hükümetini eleştirerek şunları söyledi: 

”Tuncay Özilhan’la baba – oğul, abi – kardeş ilişkisi içindeyiz. Çok büyük saygımız var. ‘Nihayet aldık kupayı’ dedim. Bir haftadır bizimle beraber. Geceleri uyumuyor, sürekli takımla, bizimle birlikte geziyor. Kupamızı alıp Türk halkına götüreceğiz. Çok büyük sıkıntılar çektik. Almanya’da bize ‘Hoş geldiniz’ bile denmedi. İspanyollar burada, İtalyanlar burada, aileleri burada ama bizim ailelerimiz yok. O yüzden maç sonu Türkçe konuştum ve halkıma teşekkür ettim. 22 yaşındaki kızıma, iki kızıma vize vermedi Alman hükümeti. Bir tek oğlum gelebildi zorla. Onu da kaçak soktuk içeri kupa törenine zor a

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir