ABD’li Şirketler Yatırıma Geliyor

ABD’li şirketler yatırıma geliyor

ABD’li şirketler yatırıma geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çevrim içi toplantı gerçekleştiren ABD merkezli şirketlerin üst düzey yöneticileri, Türkiye ekonomisine duydukları güvene işaret ederek, yeni yatırım hazırlıkları içinde olduklarını vurguladı.

BÜYÜK POTANSİYEL

ABD’li şirketlerin yöneticileri, Türkiye ile daha derin ve dinamik bir ilişki tesis etmeye ve işbirliklerini geliştirmeye odaklandıklarını belirtti. Yöneticiler, bu doğrultuda güçlendirilecek ticari diyaloğun Türkiye ile ABD arasındaki serbest ticaret anlaşması hedefi ve Türkiye ile Avrupa Birliği (AB) arasındaki Gümrük Birliği’nin güncellenmesi açısından da önemli bir yapı taşı olacağını dile getirdi. Türkiye’den tedarik edilen ürün ve hizmetlerin kalitesine işaret eden söz konusu yöneticiler, iki ülke arasında çok daha yüksek ticaret hacmine ulaşılabileceğine dikkati çekti. ABD’li şirket yöneticileri, Türkiye ile ABD arasında ekonominin bütün alanlarında daha fazla işbirliği için büyük bir potansiyel ve birçok fırsat bulunduğunu aktardı. Türkiye’nin küresel salgın döneminde bile ortaya koyduğu ekonomik performansa dikkati çeken yöneticiler, dayanıklı ekonomisi ve stratejik konumuyla Türkiye’yi en önemli pazarlarından biri olarak gördüklerini ve buradaki yatırım portföylerini geliştirmek istediklerini kaydetti.

ÖNEMLİ FIRSATLAR

Yöneticiler, Türkiye ekonomisinin performansı ve geleceği noktasında iyimser olduklarını belirtti. Yatırım ortamının iyileştirilmesi noktasında atılan adımlar için hükümete ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür eden yöneticiler, Türkiye ile kurdukları ortaklıklarla gurur duyduklarını ifade etti. Türkiye’nin kritik bir üs ve önemli bir pazar olduğunu belirten yöneticiler, “Ülkenize daha fazla yatırım yapmak istiyoruz. Türkiye bütün sektörler için önemli fırsatlar sunuyor” değerlendirmesinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir