Çin Tüm Dünyayı Kandırdı mı?

Çin tüm dünyayı kandırdı mı? Son araştırma: Koronavirüs insan eliyle laboratuvarda üretildi

Çin’den tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüsün doğal yollarla oluşan bir virüs olmadığı, laboratuvar ortamında yapay olarak üretildiği defalarca iddia edildi. Son yapılan araştırma ise bu iddiaya biraz daha gerçeklik kazandırıyor. Yapılan araştırmaya göre Covid-19 virüsünün doğada hiçbir ‘atası’ bulunmuyor. Virüs, Çinli bilim adamları tarafından laboratuvarda üretildi ve çeşitli tersine mühendislik yöntemleriyle yarasalardan doğal yollarla bulaşmış gibi gösterildi.

Çin tüm dünyayı kandırdı mı? Son araştırma: Koronavirüs insan eliyle laboratuvarda üretildi - Sayfa 1

Covid-19’un ortaya çıktığı ilk günden beri, virüsün ilk nereden yayıldığı, salgının bilerek ortaya çıkarıldığı ya da virüsün insan eliyle yapıldığına kadar birçok komplo teorisi ortaya atıldı. Ancak şimdiye kadar bunlarla ilgili ciddi bir araştırma yoktu.

Çin tüm dünyayı kandırdı mı? Son araştırma: Koronavirüs insan eliyle laboratuvarda üretildi - Sayfa 2

Yeni bir çalışma, Çinli bilim insanlarının bir Wuhan laboratuvarında Covid-19’u yarattığını, ardından virüsün yarasalardan doğal olarak evrimleşmiş gibi görünmesini sağlamak için virüsün tersine mühendislik çalışmalarıyla izlerini örtmeye çalıştığını iddia ediyor.

Çin tüm dünyayı kandırdı mı? Son araştırma: Koronavirüs insan eliyle laboratuvarda üretildi - Sayfa 3

Makalenin yazarlarından İngiliz Profesör Angus Dalgleish, Londra St. George Üniversitesi’nde onkoloji profesörü. Dalgleish, HIV aşısıyla ilgili yaptığı çalışmalarıyla tanınıyor.

Çin tüm dünyayı kandırdı mı? Son araştırma: Koronavirüs insan eliyle laboratuvarda üretildi - Sayfa 4

Norveçli bilim insanı Dr. Birger Sorensen ise  corona virüse karşı Biocavv-19 adlı bir aşı geliştiren ilaç şirketi Immunor’un başkanı.

Çin tüm dünyayı kandırdı mı? Son araştırma: Koronavirüs insan eliyle laboratuvarda üretildi - Sayfa 5

Çalışmadaki şok edici iddialar, Çin laboratuvarlarında ‘verilerin kasıtlı olarak imha edilmesi, gizlenmesi veya kirletilmesi’ suçlamalarını içeriyor ve Çin’deki bilim insanlarının susturulup ortadan kaybolmasına dikkat çekiyor.

Çin tüm dünyayı kandırdı mı? Son araştırma: Koronavirüs insan eliyle laboratuvarda üretildi - Sayfa 6

DailyMail tarafından elde edilen ve önümüzdeki günlerde yayınlanması planlanan makale, bilim camiasında ses getirmeye hazırlanıyor.

Çin tüm dünyayı kandırdı mı? Son araştırma: Koronavirüs insan eliyle laboratuvarda üretildi - Sayfa 7

Uzmanların çoğu yakın zamana kadar COVID-19’un kökeninin başka bir şey olduğunu kesin bir şekilde reddetmişti.

Çin tüm dünyayı kandırdı mı? Son araştırma: Koronavirüs insan eliyle laboratuvarda üretildi - Sayfa 8

VİRÜSTE İNSAN İZLERİ

Dalgleish ve Sorensen geçen yıl bir aşı oluşturma çalışmasında Covid-19 örneklerini analiz ederken, virüste yalnızca laboratuvarda manipülasyondan kaynaklanabileceğini söyledikleri parmak izleri keşfettiler.

Çin tüm dünyayı kandırdı mı? Son araştırma: Koronavirüs insan eliyle laboratuvarda üretildi - Sayfa 9

İki bilim insanı, bu keşiflerinden sonra bulgularını yayınlamaya çalıştıklarını ancak o sırada virüsün yarasalardan veya diğer hayvanlardan insanlara doğal olarak sıçradığına karar veren büyük bilimsel dergiler tarafından reddedildiklerini söylediler.

Çin tüm dünyayı kandırdı mı? Son araştırma: Koronavirüs insan eliyle laboratuvarda üretildi - Sayfa 10

Eski MI6 şefi Sir Richard Dearlove, bilim insanlarının teorisinin araştırılması gerektiğini kamuoyuna açıkladığında bile, fikir ‘sahte haber’ olarak reddedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir