Erdem Dündar: İyi Bir Jenerasyona Sahibiz

Eda Erdem Dündar: İyi bir jenerasyona sahibiz

A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın kaptanı Eda Erdem Dündar, bu yaz katılacakları 3 turnuva için çok motive olduklarını ve hedeflerine ulaşmak istediklerini söyledi. Türkiye’nin kadın voleybolunda iyi bir jenerasyon yakaladığını belirten Eda Erdem Dündar, başarının ana nedenleri arasında yapılan yatırımın olduğunu vurguladı.

Eda Erdem Dündar: İyi bir jenerasyona sahibiz

Bu yıl 25 Mayıs-25 Haziran’da FIVB Voleybol Milletler Ligi (VNL), 23 Temmuz-8 Ağustos’ta Tokyo Olimpiyat Oyunları ve 18 Ağustos-4 Eylül’de Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek “Filenin Sultanları”nın orta oyuncusu Eda Erdem Dündar , Türkiye’nin kadın voleybolundaki başarısına değinerek milli takımın hedefleriyle ilgili AA muhabirine değerlendirmede bulundu.

“Olimpiyat oyunları sporun zirve noktası”

Eda Erdem Dündar, Çin, Rusya, ABD, İtalya ve Arjantin ile aynı grupta yer aldıkları Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda mücadele edecekleri için heyecanlı olduğunu kaydetti.

Olimpiyat oyunlarının her oyuncunun kariyerinde önemli yer tuttuğunu aktaran 33 yaşındaki voleybolcu, “Dünyanın sayılı sporcularıyla aynı ortamda bulunuyorsunuz, saygı duyduğunuz sporcularla tanışıyorsunuz. Siz de onlar gibi elit sporcular arasında oluyorsunuz. Bunlar çok büyük artılar. Olimpiyatlar sporun zirve noktası. Benim ikinci olimpiyatım olacak. Çok heyecanlıyım. Gençler de katılmaya hak kazandığımız günden beri çok heyecanlı ve istekli. Hepimize çok güzel bir hatıra kalacak. İnşallah olimpiyatlar hepimizin adına güzel geçer.” değerlendirmesinde bulundu.

“Finallerde kaybetmek ekstra motivasyon sağlıyor”

Eda Erdem Dündar, son yıllarda Avrupa Şampiyonası’nda birer ikincilik ve üçüncülük ile Milletler Ligi’nde üçüncülük alan milli takımın finallerde kaybetmesinin kendilerine ekstra motivasyon sağladığını ifade etti.

Hedeflerinin finallerde oynama alışkanlığını kazanmak olduğunu kaydeden tecrübeli voleybolcu, “Finallerde kaybetmek ekstra motivasyon sağlıyor, çünkü yapabileceğinizi biliyorsunuz. Bu sizin için bir ekstra motivasyon kaynağı oluyor. Şöyle bir durum var, ikinciliklerimiz takımımızın genç ve tecrübesiz olmasından kaynaklanıyor. Örnek vermem gerekirse Sırbistan gibi bu turnuvaları ve finalleri oynadıkça, finalleri oynamaya alıştıkça ve altını kazandıkça başarılar devam edecektir. Hedefimiz bu yönde.” şeklinde konuştu.

“İyi bir jenerasyona sahibiz”

Türkiye’nin kadın voleybolunda iyi bir jenerasyon yakaladığını belirten Eda Erdem Dündar, başarının ana nedenleri arasında yapılan yatırımın olduğunu vurguladı.

Altyapı ve olanakların çok iyi olduğunu ifade eden milli voleybolcu, “İyi bir jenerasyona sahibiz. Federasyonumuz daha fazla kız çocuğuna ulaşmaya çalışıyor. Bunun yanında sponsorların desteği var. Başarı ve sponsor destekleriyle beraber dünyanın sayılı oyuncu ve antrenörleri ligimizi tercih ediyor. Bunlarla beraber biz de gelişim sağlıyoruz. Bunların ana nedenleri arasında yapılan yatırım var.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir