Sağanak Yağmur Var, Sıcaklıklar Düşüyor!

Sağanak yağmur var, sıcaklıklar düşüyor!

Marmara, Ege ve Batı Karadeniz gök gürültülü sağanak yağışlı olacak. Marmara ve Ege kıyılarında poyraz etkili olurken, iç Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu’nun kuzeyinde lodos kendisini hissettirecek. Batı ve kuzeyde sıcaklıklar 4 ila 10 derece düşecek.

Sağanak yağmur var, sıcaklıklar düşüyor! - Sayfa 1

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara, Kuzey Ege, Batı Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Antalya, Isparta, Burdur ve Aydın çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Marmara’nın güney ve doğusu, Batı Karadeniz ve Tekirdağ çevrelerinde kuvvetli (20-50 kg/m2),Çanakkale ile Balıkesir’in kuzey ve batı ilçelerinde çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması bekleniyor.

Sağanak yağmur var, sıcaklıklar düşüyor! - Sayfa 2

Hava sıcaklığının kuzey ve batı kesimlerde 4 ila 10 derece azalarak, batıda mevsim normallerinin civarı ve yer yer altında, doğuda ise mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-80 km/sa),İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

Sağanak yağmur var, sıcaklıklar düşüyor! - Sayfa 3

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Marmara’nın güney ve doğusu, Batı Karadeniz ve Tekirdağ çevrelerinde kuvvetli (20-50 kg/m2),Çanakkale ile Balıkesir’in kuzey ve batı ilçelerinde çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Sağanak yağmur var, sıcaklıklar düşüyor! - Sayfa 4

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-80 km/sa),İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Sağanak yağmur var, sıcaklıklar düşüyor! - Sayfa 5

İşte 5 günlük tahmin:

Sağanak yağmur var, sıcaklıklar düşüyor! - Sayfa 6
Sağanak yağmur var, sıcaklıklar düşüyor! - Sayfa 7
Sağanak yağmur var, sıcaklıklar düşüyor! - Sayfa 8

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir