Emekliye Yeni Zam Müjdesi!

Emekli vatandaşlara yeni zam müjdesi!

Emekliler için Temmuz hem zam hem ikramiye ayı olacak. SSK ve Bağ-Kur’luların gelirinde önemli bir artış yaşanabilecek. Peki, emekli maaşına yapılacak zam ile birlikte SSK, Bağ-Kur ve memur emeklilerinin maaşlarında ne kadar artış olacak? Ek ödemelerde hangi oranda artış görülecek? İşte SSK ve Bağ-kur ve memur emeklilerinin merak ettiği tüm detaylar…

Emekli vatandaşlara yeni zam müjdesi! - Sayfa 1

Milyonlarca emekli her yıl Ocak ve Temmuz aylarında maaşlarına zam alıyor. Yapılacak zam tutarında ise, enflasyon rakamları etkili oluyor.

Emekli vatandaşlara yeni zam müjdesi! - Sayfa 2

Şu ana kadar 4 aylık enflasyon verisi açıklandı. Emekli Temmuz zammı için iki kritik veri kalırken, beklenti anketine göre yapılacak zam oranı yüzde 7.66 olarak hesaplandı. Peki en düşük ve en yüksek SSK-BAĞKUR emekli maaş zammı ne kadar olacak? işte cevabı…

Emekli vatandaşlara yeni zam müjdesi! - Sayfa 3

Emekliler her yıl Ocak ve Temmuz ayında maaşlarına zam alıyor. Yapılacak zam tutarında ise belirleyici etken enflasyon rakamları oluyor.

Emekli vatandaşlara yeni zam müjdesi! - Sayfa 4

Açıklanan 4 aylık enflasyon oranı yüzde 5.45 çıkarken, emekli Temmuz zammı 2021 için 2 kritik veri kaldı. Beklenti anketine göre zam oranı yüzde 7.66 çıkacak.

Emekli vatandaşlara yeni zam müjdesi! - Sayfa 5

Yüzde 5.45 çıkan 4 aylık enflasyona göre en düşük maaşın esnaf emeklileri için 2 bin 155 lira olabileceği ifade ediliyor. İşte SSK ve BAĞKUR emekli maaş zammı ile ilgili tüm detaylar;

Emekli vatandaşlara yeni zam müjdesi! - Sayfa 6

Ramazan Bayramı ikramiyelerini zamlı alan emekli, Temmuz zammı 2021 için araştırmalarını sıklaştırdı. Zam oranında enflasyon belirleyici olacağı için veriler merakla izlenirken, ipuçları da geliyor.

Emekli vatandaşlara yeni zam müjdesi! - Sayfa 7

Temmuz’da, SSK ve Bağ- Kur emeklilerine ilk 6 aylık enflasyon oranında zam yansıtılacak. Bunun 4 aylık döneminin verisi belli oldu. Ocak-Nisan enflasyonu yüzde 5.45 olarak gerçekleşti. Geriye 2 veri kaldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir