Bizimle iletişime geçin

Spor

UEFA’dan Önemli Karar! Kadro Sayıları 26 Olacak

Türkiye’nin de mücadele edeceği 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020) öncesi UEFA dikkat çeken bir karar aldı. Daha önce milli takım turnuvalarında 23 kişilik kadroya izin veren UEFA, koronavirüs pandemisi nedeniyle oluşan sorunlardan dolayı kadroların 26 kişiden oluşmasına izin verecek.

Millilerimizin teknik direktörü Şenol Güneş, kale ve savunma bölgesinde ciddi alternatiflere sahip olmasına karşın özellikle Cenk Tosun’un sakatlığı nedeniyle forvet bölgesinde alternatif arayışına girmişti. UEFA’nın aldığı karar sonrasında Güneş’in forvetlerin sayısını artırma imkanı buldu.

GENİŞ KADRO SİNYALLERİNİ VERMİŞTİ

Teknik Direktör Şenol Güneş, 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde oynanan Hollanda, Norveç ve Letonya maçları öncesi açıkladığı aday kadroya iki yeni ismi dahil etmişti. Tecrübeli teknik adam, Galatasaraylı Taylan Antalyalı ve Göztepeli Halil Akbunar’a ilk kez milli forma giyme fırsatı vermişti.

Aynı süreçte milli takımda yaşanan sakatlık ve koronavirüs sorunları nedeniyle birçok ismin kadrodan çıkarılmasının ardından Şenol Güneş, Göztepe’den Alpaslan Öztürk ve Altınordu’dan Enis Destan’ı kadroya dahil etmişti.

Alpaslan Öztürk ve Enis Destan da ilk kez A Milli Takım’a davet edilmişlerdi.

Continue Reading
Yorum Yap

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir