Kabine Toplanıyor! Kısmi Süre Doldu Tam Kapanma Olacak mı?

Türkiye kabine toplantısını bekliyor! Süre doldu! Tam kapanma olacak mı?


Türkiye kabine toplantısını bekliyor! Süre doldu! Tam kapanma olacak mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın duyurduğu 14 Nisan’da başlayan kısmi kapanma uygulamasının süresi bu hafta sona eriyor. Türkiye’nin gözü kulağı pazartesi günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısında olacak. Ek tedbirler alınacak mı, yoksa tam kapanma mı olacak? İşte son dakika haberinin detayları…

Ramazan bayramına ve alınacak yeni tedbirlere çevrilmeye başladı. 14 Nisan’da başlayan kısmi kapanma  uygulamasının süresi yeni haftada bitiyor. Pazartesi günü gözler Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde olacak. Türkiye’de son 24 saatte 281 bin 183 Kovid-19 testi yapıldı, 40 bin 596 kişinin testi pozitif çıktı, 339 kişi hayatını kaybetti.

3 YENİ BAKAN İLK KEZ TOPLANTIYA KATILACAK

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, pazartesi günü Beştepe’de toplanacak. Kabine’nin 3 yeni ismi ilk kez toplantıya katılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığındaki toplantının öncelikli gündemi yine koronavirüs ile mücadele olacak.

2 haftalık kısmi kapanma süresi yeni haftada doluyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kabine Toplantısı nda bir sunum gerçekleştirecek. Kısmi kapanma sürecinin verileri analiz edilecek. Tedbirlerin tabloya nasıl yansıdığına bakılacak. Nüfusa oranlı il vaka haritası üzerinde yeniden değerlendirme yapılacak. Ek tedbirler alınacak mı, yoksa tam kapanma mı olacak? Bakan Koca, perşembe günü toplanan Bilim Kurulu’nun tavsiye kararlarını Kabine üyeleri ile paylaşacak.

Ramazan ayının geri kalanında ve bayramda tedbirlere nasıl devam edileceğine karar verilecek. Türkiye’de yapılan aşı sayısı 21 milyona yaklaştı. Sinovac ve Biontech aşılarının ardından Rusya’nın Sputnik V aşısı da yakında kullanılmaya başlanacak.

Bu çerçevede Türkiye’deki son durum ve aşı tedarikindeki yol haritası üzerinde durulacak. Yerli aşı çalışmaları da ele alınacak. Kabine Toplantısı’nda alınan kararları Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millete Sesleniş konuşması yaparak kamuoyu ile paylaşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir