Bizimle iletişime geçin

Genel

Sıcaklıklar Düşüyor; Yağmur, Kar Ve Fırtına Var!

Sıcaklıklar düşüyor; yağmur, kar ve fırtına var!

Türkiye’nin büyük bölümü sağanak yağışların etkisi altında. Marmara, Ege ve batı Karadeniz’de sağanak yağışla birlikte poyraz etkili olurken, gece saatlerinden itibaren yağışların iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi tahmin ediliyor. Hava sıcaklıkları kuzey ve batı kesimlerde 6 ila 12 derece düşecek

Sıcaklıklar düşüyor; yağmur, kar ve fırtına var! - Sayfa 1

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı ve Orta Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Adana, Osmaniye, Kırşehir ve Yozgat çevreleri ile Hatay’ın kıyı kesimlerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Sıcaklıklar düşüyor; yağmur, kar ve fırtına var! - Sayfa 2

Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, İç Ege, İç Anadolu’nun batısı, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Yozgat ve Kırşehir çevreleri ile Trakya’nın yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Şanlıurfa ve Mardin çevrelerinde sabah saatlerinde toz taşınımı beklenmektedir.

Sıcaklıklar düşüyor; yağmur, kar ve fırtına var! - Sayfa 3

Hava sıcaklıklarının kuzey İç ve batı kesimlerde 6 ila 12 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle güney yönlerden, Marmara ile zamanla batı kesimlerde kuzey yönlerden, hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın güneybatısı ve Kıyı Ege’de kuzey yönlerden, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda güney yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Sıcaklıklar düşüyor; yağmur, kar ve fırtına var! - Sayfa 4

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Marmara’nın güneybatısı ve Kıyı Ege’de kuzey yönlerden, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda güney yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenme riski, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Sıcaklıklar düşüyor; yağmur, kar ve fırtına var! - Sayfa 5

TOZ TAŞINIMI UYARISI

Şanlıurfa ve Mardin çevrelerinde sabah saatlerinde toz taşınımı beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

Sıcaklıklar düşüyor; yağmur, kar ve fırtına var! - Sayfa 6

5 günlük hava tahmini…

Sıcaklıklar düşüyor; yağmur, kar ve fırtına var! - Sayfa 7
Sıcaklıklar düşüyor; yağmur, kar ve fırtına var! - Sayfa 8
Sıcaklıklar düşüyor; yağmur, kar ve fırtına var! - Sayfa 9
Sıcaklıklar düşüyor; yağmur, kar ve fırtına var! - Sayfa 10
Sıcaklıklar düşüyor; yağmur, kar ve fırtına var! - Sayfa 11

Continue Reading
Yorum Yap

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir