LG Telefon Sektöründen Resmen Çekildi!

LG telefon sektöründen resmen çekildi!

LG telefon sektöründen yaptığı açıklama ile çekildiğini açıkladı. Peki, satışta olan LG telefonlarına ne olacak? Güncellemeler gelecek mi?

LG telefon sektöründen resmen çekildi!

LG telefonları ne olacak?

Mevcut telefonlar satışta kalmaya devam edecek. Ayrıca LG, ürünlerini bölgeye göre değişiklik gösterecek bir süre için desteklemeye devam edeceğini söylüyor. LG, olası işten çıkarmalar hakkında istihdamla ilgili ayrıntıların yerel düzeyde belirleneceği dışında hiçbir şey söylemedi. Firma, işletmenin kapanışını bu yıl Temmuz ayı sonunda tamamlamayı beklediğini söyledi.

Son beş yıl içerisinde hiç kar etmeyen ve sürekli zarar yazan LG’nin mobil bölümünün kapanması firma için de rahatlatıcı olacak. En azından artık zarar ettiren bir bölümü olmayacak.

LG’nin akıllı telefonlardan çıkmayı düşündüğü raporlar, en azından bu yılın başından beri ortalıkta dolaşıyordu. LG’nin bu süreçte mobil bölümünü kapatmak yerine satacağı söylenmişti. Ancak umulan olmadı ve mobil bölüme alıcı çıkmadı. Bu yüzden firma bölümü kapatma kararı aldı. Peki, LG neyi yanlış yaptı?

LG, Çinli teknoloji devlerinin karşısında yüksek fiyat etiketini tercih etmesi ve rakiplerinden daha düşük donanım sunması ile 1-0 geriye düştü. Sonrasında ise mevcut telefonlarına güncellemele sunmayan ve hataları gidermeyen LG bir gol daha yedi.

Tüm bu başarısızlıkların üzerinde yüksek fiyatlı telefon konusunda ısrar eden LG, kendi fişini çekti diyebiliriz. LG gibi bir firmanın telefon sektöründen çekilmesi oldukça üzücü. Bir devir resmen kapanmış oldu diyebiliriz.

Peki, siz LG’nin mobil bölümünü kapatması hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce LG için bir çıkar yol daha var mıydı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir