Bizimle iletişime geçin

Dünya

Dolar Kuru İçin Flaş Tahmin!

Uzmanlardan dolar kuru için flaş tahmin!

Hafta içinde dalgalı bir seyir izleyen dolar fiyatları hakkında son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Dolar kurunun fiyat hareketlerini yorumlayan uzmanlar 5 önemli gelişmeyi tek tek sıraladı.

Uzmanlardan dolar kuru için flaş tahmin! - Sayfa 1

Kripto paralardaki yüksek getiriler ve borsada aşırı düşen hisseler yatırımcıların iştahını kabartıyor. Böyle dönemler fırsat yaratsa da kredi çekilerek yapılan yatırımlar ciddi borç sarmallarının ve hayal kırıklıklarının tetikleyicisi olabilir.

Uzmanlardan dolar kuru için flaş tahmin! - Sayfa 2

Coin’lerdeki yükselişler cazip getiriler sunsa da yasal boşluklarının olması riski hayli yüksek kılıyor. Bu risklerin üstelik kredi ile taşınması beraberindeki zarar olasılığını daha da artırmakta. Milliyet’in haberine göre piyasalardaki 5 önemli gelişme ve dolar kurunun ilerleyen günlerdeki tahmini seyri ile detaylar ortaya çıktı

Uzmanlardan dolar kuru için flaş tahmin! - Sayfa 3

ODAKTAKİ 5 GELİŞME
1 – ABD doları küresel bazda güçlü seyrediyor: ABD’de mart ayında tarım dışı istihdam 916 bin oldu. Beklenti 675 bindi. Beş yıllık ABD tahvil faizi yüzde 0,95’le Şubat 2020’den bu yana en yüksek seviyeye çıktı. ABD 10 yıllık tahvil faizi yeniden yüzde 1,70’i aştı. ABD’de açıklanan olumlu veriler doları destekliyor.

Uzmanlardan dolar kuru için flaş tahmin! - Sayfa 4

2 – Piyasalarda aşı etkisi hissedilebilir: Seyahat kısıtları aşılama etkisiyle azalıyor. ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), Ko-vid-19 aşısının ikinci dozunun yapılmasının ardından seyahat edilebileceğini duyurdu. Aşılamaların artması piyasaları olumlu etkileyecektir.

Uzmanlardan dolar kuru için flaş tahmin! - Sayfa 5

DOLAR İÇİN FLAŞ TAHMİN
3 – Dolar kurunda sakinleşme yaşanıyor: Hafta içerisinde 8,45 seviyesine kadar yükselen dolar/TL haftanın son günü 8,16’ya geriledi. 6,89-8,48 aralığında yaşanan yükselişin geri çekilme seviyeleri 8,10- 7,87 ve 7,68 ve 7,49. Kurun enflasyon etkisiyle TCMB‘nin 15 Nisan’da sıkı para politikasını sürdürme eğilimi devam edecektir.

Uzmanlardan dolar kuru için flaş tahmin! - Sayfa 6

4 – Borsada karar haftası: BIST 100 Endeksi 1.430 seviyesinde. Kısa vadede yükselen bir üçgen oluştu. Endeks 1.431-1.443 seviyelerindeki direncin üzerine çıkabilirse yeniden içerisinde hareket ettiği 1.443-1.582 yatay bandına dönecek. Hisse bazlı hareketlerle bu yaşanabilir. Eğer direnç aşılmazsa bir süre 1,335-1,445 bandında hareket sürecektir.

 

Uzmanlardan dolar kuru için flaş tahmin! - Sayfa 7

5 – 2016 Temmuz darbe girişiminden bu yana DTH’daki en büyük azalma gerçekleşti. TCMB’nin 26 Mart haftasına ilişkin para ve banka raporuna göre yurtiçi yerleşiklerin döviz mevduatları 8,1 milyar dolar azaldı. Bu azalmada sermaye kontrolü gelebileceği söylentisi ile yastık altına çekilebilen para olsa bile ciddi bir gerileme.

Uzmanlardan dolar kuru için flaş tahmin! - Sayfa 8

Continue Reading
Yorum Yap

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir