Barajlardaki Doluluk Bir Yılın En Yüksek Seviyesinde

İstanbul’da barajlardaki doluluk son bir yılın en yüksek seviyesine ulaştı

İstanbul’da barajlardaki doluluk oranı yüzde 70’i geçti. Yağışlarla birlikte sadece son 7 gündeki artış yüzde 7.29 olarak hesaplandı. İstanbul’da bugün ölçülen yüzde 70.63’lük oran son 12 ayın en yüksek doluluk oranı olarak kayıtlara geçti. Doluluk seviyesinin yüzde 63.77’ye ulaştığı Alibeyköy barajında sular tarihi kemere kadar ulaştı. Bölgedeki son durum havadan görüntülendi.

İstanbul'da barajlardaki doluluk son bir yılın en yüksek seviyesine ulaştı - Sayfa 1

DOLULUK ORANI YÜZDE 19.16’DAN 70.63’e YÜKSELDİ

İstanbul’da kuraklık nedeniyle barajlardaki doluluk oranı 9 Ocak’ta yüzde 19.16’ya kadar düşmüştü. Önce yağmur ardından gelen kar yağışlarıyla birlikte barajların su seviyelerindeki artış sürüyor. En düşük doluluk oranının ölçüldüğü günden bu yana geçen sürede İstanbul’un barajlarındaki doluluk oranı yüzde 70.63’e  ulaştı.

İstanbul'da barajlardaki doluluk son bir yılın en yüksek seviyesine ulaştı - Sayfa 2

SON ON İKİ AYIN EN YÜKSEK SEVİYESİNE ULAŞTI 

Baraj doluluk oranı son 12 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. İSKİ verilerine göre bundan önceki en yüksek seviye 2020 yılının Nisan ayında yüzde 68.56 olarak ölçülmüştü.

İstanbul'da barajlardaki doluluk son bir yılın en yüksek seviyesine ulaştı - Sayfa 3

2020 yılının en düşük seviyesi ise geçtiğimiz aralık ayı içinde kayıtlara geçmişti. Barajlarda sadece son bir haftadaki artış yüzde 7.29 olarak ölçüldü.

İstanbul'da barajlardaki doluluk son bir yılın en yüksek seviyesine ulaştı - Sayfa 4

3  BARAJDA DOLULUK YÜZDE 80’IN ÜZERİNDE

İstanbul’da yüzde 50 doluluk oranının altında kalan tek baraj Sazlıdere barajı oldu. Daha önce adeta kuruyan barajda doluluk oranı yüzde 37.17 olarak ölçüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir