Arel Medikal Kurtarma Topluluğu Kuruluyor

Sağlık Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) bünyesinde faaliyet gösterecek olan AREL Medikal Kurtarma Topluluğu, kendi alanında protokol imzalanarak resmen tanınan ilk üniversite topluluğu oluyor

İstanbul AREL Üniversitesi öğrencileri önemli bir projeye imza atıyor. Sağlık Bakanlığı Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) bünyesinde altında çalışmalarını sürdürecek olan İstanbul AREL Üniversitesi Medikal Kurtarma Topluluğu, İl Sağlık Müdürlüğü ile bir protokol imzalayacak. Söz konusu protokolün imzalanmasının ardından kendi alanında bir ilke imza atacak.

AREL Medikal Kurtarma Topluluğu Başkanı Zeynep Gamze Sözen, TV AREL’de Nihal Özdemir’in sunumuyla her hafta ekranlara gelen “Arel’den Bi’şeyler” programına konuk oldu.

İstanbul AREL Üniversitesi hemşirelik bölümü 4. sınıf öğrencisi olan Zeynep Gamze Sözen, “UMKE’de gönüllü olmak istiyorduk. Daha sonra ‘neden üniversitemizde böyle bir projeyi başlatmıyoruz?’ diye düşündük. Ve gerek İstanbul AREL Üniversitesi gerekse İl Sağlık Müdürlüğü ile iletişime geçerek topluluğumuzun kurulmasına öncülük ettik” dedi.

Uzmanlar tarafından İstanbul’da 5 yıl içerisinde ciddi şiddette bir deprem beklendiğini söylediklerini ifade eden Sözen, “Bu nedenle toplumu bilinçlendirmek aslında önemli bir hazırlık süreci. Bizler de “Bir Bilgi ile Milyonlarca Hayat” sloganı ile ilk adımımızı attık. Başlangıç olarak 47 kişiyiz. Üye olmak isteyen kişilerin AREL Üniversitesi öğrencisi, akademisyeni ya da mezunu olması gerekiyor” değerlendirmesinde bulundu.

Programın tamamını aşağıda yer alan videodan izleyebilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir