İstanbullular Dikkat! Kar Ve Yağmur Geliyor

İstanbullular dikkat! Kar ve yağmur geliyor

Meteoroloij Genel Müdürlüğü’nde yer alan bilgilere göre bugün Karadeniz ve Marmara’da kuvvetli sağanak yağış etkisini gösterecek. Ege ve Akdeniz’de ise parçalı bulutlu bir hava hakim olacak.

İstanbullular dikkat! Kar ve yağmur geliyor - Sayfa 1

Öte yandan Çarşamba günü yurdun büyük kesiminde kar yağışı kuvvetli şekilde etkisini gösterecek. Ankara ve Bolu’daki kar Marmara’da karla karışık yağmur olarak kendini gösterecek. İstanbul’da çarşamba günü karla karışık yağmur bekleniyor. Hava sıcaklığı çarşamba günü hissedilir derecede düşecek.

İstanbullular dikkat! Kar ve yağmur geliyor - Sayfa 2

Mart ayında güneş yer yer yüzünü gösterse de Meteoroloji’den flaş bir uyarı geldi. Soğuk havalar yeniden geri dönecek ve yurt genelinde kar yağışı hakim olacak. Peki İstanbul’a kar yağacak mı? İşte detaylar…

İstanbullular dikkat! Kar ve yağmur geliyor - Sayfa 3

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey ve doğu kesimleri ile zamanla güneybatı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeyi, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Kütahya, Antalya, Karaman ve Erzincan çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İstanbullular dikkat! Kar ve yağmur geliyor - Sayfa 4

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların, Trakya kesimi ile İstanbul ve Çanakkale çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklediğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, kıyılarda hortum oluşma riski ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İstanbullular dikkat! Kar ve yağmur geliyor - Sayfa 5

KUVVETLİ RÜZGAR

Rüzgarın; Marmara’nın güneybatısında kuzey ve kuzeydoğu, Güney Ege ve Batı Akdeniz kıyılarında güney ve güneydoğu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve kar olmak üzere, Trakya kesimi ile İstanbul ve Çanakkale çevrelerinde kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde olması bekleniyor.

İstanbullular dikkat! Kar ve yağmur geliyor - Sayfa 6

SICAKLIKLAR DÜŞÜYOR

Bugün ülke genelinde, Pazartesi günü kuzey kesimlerde hissedilir derecede (4 ila 10 derece) aratacak olan hava sıcaklığının, Salı gününden itibaren tüm yurtta hissedilir derecede azalacağı (6 ila 15 derece) tahmin ediliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir